Отже, щоб розібратися, як вгамовується людський голод, потрібно звернутися до механізму роботи мозку, а точніше до гіпоталамусу. Саме в цьому невеликому мозковому відділі знаходяться дуже важливі центри - насичення і голоду. Якщо один активний, то другий на деякий час блокується. Центр насичення приходить в своє активний стан після 20-30 хвилин після споживання їжі, тому фахівці-дієтологи радять приймати їжу повільно, щоб не переїсти до моменту включення центру насичення.
Є група продуктів, з тих чи інших причин підвищує відчуття ситості.
1. "Легкі" білки. Вони сприяють нормальному кровообігу і рівномірному переварюванню їжі, а також забезпечують якісну ситість і оптимальний розподіл енергії. До них відносяться птиця та риба.
2. Злакові культури. Це головне джерело клітковини для організму. Завдяки їй, процес перетравлення сповільнюється, тому енергія організму віддається в рази повільніше, що сприяє більш тривалого блокування центру голоду. Вівсянка, мюслі та інші каші ідеально підходять для сніданку.
3. Овочі. У дану категорію продуктів входять коренеплоди та бобові: квасоля, горох, сочевиця. Вони містять, так звані, довгі і короткі вуглеводи, які дозволяють швидко вгамувати голод і зберегти відчуття насичення на довгий час.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кому можна не снідати4. Банани, виноград і груші, які в своєму складі містять пектин, клітковину, крохмаль і групу вуглеводів, які повільно засвоюються організмом, не даючи людині швидко зголодніти. Однак потрібно бути обережними, тому що в цих фруктах міститься аналог сахарози - фруктоза, тому дієтологи не радять приймати їх в їжу в другій половині дня. Краще їсти банани і груші на сніданок або ленч.
5. Йогурти, кефір і знежирене молоко. Якщо пити до їжі, то ми неначе "обманюємо" організм, створюючи ілюзію ситості.