Вибирайте нежирні продукти Якщо у вас є можливість вибрати м'ясо з певної частини тварини, віддайте перевагу максимально пісному шматку: так, щоб білка було побільше, а жиру поменше.
Самі пісні частини яловичини: м'якоть верхньої і нижньої частини яловичого стегна, закруглена частина, крайня верхня частина, верхня частина філе, а також передня частина лопатки.
Найбільш пісні частини свинини: корейка, вирізка, філе з центральної частини, а також шинка.
Фарш краще вибрати яловичий, а ще краще накрутите його самостійно або відразу попросіть м'ясника прокрутити м'ясо, якщо купуєте його на ринку.
Курячі грудки без шкірки і кісток, котлети з індички - кращий вибір нежирної домашньої птиці.
Для бутербродів замість ковбасних виробів з високим вмістом жиру (наприклад, салямі) використовуйте нежирну індичку, яловичину, шинку або інші види м'ясних продуктів з низьким вмістом жиру.
Внесіть різноманіття Хоча б два рази на тиждень включіть в своє меню морепродукти в якості головного джерела білка. Приділіть увагу споживанню риби з високим вмістом омега-3 жирних кислот, такий як лосось, форель і оселедець. Наприклад, це можуть бути такі страви як стейк або філе з лосося, запечена форель або форель на грилі.
В якості головного блюда або гарніру віддавайте перевагу квасолі, гороху або соєвим продуктам. Наприклад, можна приготувати обсмажений тофу, суп з горохом або сочевицею, тушковану квасолю, рис і боби, вегетаріанські гамбургери, піту з нутом.
Використовуйте несолоним горіхи в якості закусок, салатів або головних страв.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що корисніше в яйці: жовток чи білок Вчіться читати етикетки На етикетці розфасованих харчових продуктів звертайте увагу на вміст жиру, насичених жирів, холестерину і солі. Вибирайте продукти з низьким вмістом жирів, особливо насичених.
Шинка, ковбаси, сосиски та інші гастрономічні вироби містять "додану сіль". Намагайтеся обмежити споживання солі в складі продуктів і готових страв до 6 г в день.