Овочі та фрукти, які перебувають на прилавках магазинів багатьох європейських країн, підрозділяються на продукти, створені за допомогою генної інженерії, вирощені з використанням добрив або вироблені на хімічних інгредієнтах, а також на екологічно чисті продукти.
Екологічно чисті продукти харчування вважаються такими тільки в разі використання при їх вирощуванні відповідних добрив, які не містять шкідливих хімічних речовин. Крім того, такі продукти мають безпечну упаковку, а при їх виготовленні використовуються технології, що не порушують екологічні якості кінцевого продукту. Для визначення екологічної чистоти продуктів досить поглянути на їх упаковку. Продукція, вміщена в пластикові контейнери і поліетиленові пакети, відразу ж виключається з цього списку. "Чисті" продукти найчастіше продаються в скляній або металевій тарі.
Однак часті випадки, коли недобросовісні виробники видають генно-модифіковані або продукти, що містять нітрати, під виглядом екологічно безпечних. Ціна на них вища, як і на товари, які не містять добрив і є природними за своїм походженням. Внаслідок чого покупець набуває саме їх з абсолютною впевненістю, що його здоров'ю нічого не загрожує.
На жаль, для виявлення продуктів ГМО ніяких приладів індивідуального користування ще не створено. Але ви можете захистити себе від придбання овочів і фруктів, що містять підвищену кількість нітратів. Для цих цілей можна придбати спеціальний електронний прилад - нітратомір. Він має невеликі розміри, легко поміщається в кишеню, і його можна брати з собою на ринок або в магазин. Пристрій виробляє виміри дози нітратів і зіставляє отримані дані з нормами їх гранично-допустимої концентрації (ГДК).
При купівлі овочів і фруктів не варто гнатися за плодами з досконалою формою і відсутністю на них слідів від садових шкідників. Навпаки, саме не самий ідеальний товарний вигляд говорить про те, що плоди, швидше за все, не є генно-модифікованими, при їх вирощуванні використовувалося мінімальну кількість хім. добрив. Наявність червоточини також свідчить на користь екологічної чистоти пропонованої продукції.
Не прагніть купувати ранні овочі, ягоди і фрукти, так як для їх швидкого дозрівання часто використовуються великі дози різних хімічних речовин. Особливо це актуально для ранніх кавунів - як правило, вони містять підвищену кількість нітратів, нерідко викликаючи харчові отруєння.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білосніжна посмішка: 11 продуктів, які відбілюють зубиНа жаль, сучасні реалії такі, що купувати лише одні екологічно чисті і безпечні продукти дуже складно. Вся справа в тому, що їх асортимент не такий великий, щоб повністю забезпечити раціон харчування людини, до того ж обсяги їх виробництва також обмежені. Поширена думка про те, що продукти з ринку якісніші і безпечніші продукції з супермаркетів, вже давно неактуальна. Основна частина сільгосппродукції, що продається на ринках поставляється тими ж виробниками, що і реалізується в великих торгових мережах, при цьому ціни на неї можуть бути помітно вище. В даному випадку правильніше буде вибрати кількох виробників, в якості продукції яких ви впевнені, і намагатися купувати саме їхні товари. Багато компаній докладно описують процес виробництва на своїх сайтах, що допомагає зробити усвідомлений вибір.