Мало кому хочеться страждати від неприємних симптомів, піддаватися часом болючим обстеженням, ковтати купу ліків і роками уникати смакоти. Поява хвороб травлення тягне за собою всі перераховані складності, тому краще заздалегідь підкоригувати деякі аспекти способу життя, ніж потім знемагати від хронічних захворювань.
На жаль,люди часто нехтують елементарними правилами здорового способу життя: дієтою, прийомом лише прописаних лікарем ліків, припиненням куріння і ін. Тим часом, їх дотримання може врятувати від розвитку безлічі хвороб, включаючи недуги системи травлення. Комплекс таких профілактичних заходів повинен включати: раціональне харчування; відмову від шкідливих звичок; обережне ставлення до ліків і деяким медичних процедур; психічний комфорт; боротьбу із зайвою вагою; своєчасне відвідування лікарів.
Напевно, всі читачі розуміють, що здоров'я шлунково-кишкового тракту тісно пов'язане з характером харчування. Мають значення всі нюанси повсякденного раціону: і режим прийомів їжі, кількість їжі, набір продуктів, кулінарна обробка страв.
Для запобігання можливих проблем з травленням фахівці настійно рекомендують своїм підопічним: впорядкувати режим харчування (регулярні прийоми їжі у встановлений час синхронізують процеси виділення травних соків і рухову активність органів - складових травної трубки); їсти частіше і невеликими порціями (не менше 4 разів на добу і так, щоб обсяг разової порції містився в складені разом долоні), при цьому бажано, щоб вся добова енергоцінність розподілялася таким чином: 25% - на сніданок; 15-20% - на 2-й сніданок ; 30-35%; - На обід і 20 - 25% - на вечерю; уникати їжі всухом'ятку (недолік рідини може стати поштовхом до появи запорів, густий жовчі, моторним розладів шлунку), бажано, щоб у добу організм приймав обсяг рідини не менше 1,5 літрів; не їсти дуже гарячу або надмірно холодну їжу (вона дратує чутливу слизову органів шлунково-кишкового тракту);
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?