Це допоможе уникнути виникнення гострого панкреатиту або переходу хронічного в гостру форму. Існує ряд заборон на вживання тих чи інших продуктів, яких варто дотримуватися при хронічному панкреатиті під час одужання після загострення або незалежно від нього. В першу чергу заборона стосується алкогольних напоїв і деяких лікарських препаратів. Обмеження вводяться також щодо фруктів і овочів. Які ж овочі можна без страху вживати при панкреатиті?
Помідори. Чи слід вживати помідори при панкреатиті? Дієтологи не можуть дати однозначну відповідь на це часто виникає питання. Одні доводять, що помідори надзвичайно корисні, оскільки в них знаходитися велика кількість клітковини, яка так необхідна для органів шлунково-кишкового тракту. Також помідори допомагають виводити холестерин з крові, що дуже цінно для роботи підшлункової залози.
Огірки. Огірки дуже насичені вітамінами і різними мікроелементами, не дивлячись на те, що 90% їх складу займає вода. При панкреатиті вживати в їжу огірки однозначно можна. Мало того, існує огіркова дієта, яку часто призначають при панкреатиті. Упродовж тижня людина повинна з'їсти 7 кг огірків, що розвантажує підшлункову залозу і перешкоджає виникненню запалення в ній. Але, у всьому слід знати міру, надмірне споживання огірків, особливо що містять нітрати або пестициди, не тільки не піде на користь, але навіть може заподіяти шкоду.
Капуста. При панкреатиті будь-яку капусту можна вживати тільки попередньо стушкувати або відварити її. Квашена капуста дуже сильно дратує слизову, тому її їсти не треба. У сирому вигляді можна зрідка вживати тільки пекінську капусту, але слід пам'ятати, що після загострення будь-який новий вид капусти слід вводити поступово.
Морська капуста.При панкреатиті їсти морську капусту можна, але тільки населенню Південно-Східної Азії, так як у них ферментативна система відрізняється від європейської. Навіть в інструкціях до японських ліків є застереження, що при прийомі європейцями ліки можуть бути неефективним. Тому морську капусту при запаленні підшлункової залози вживати не можна, особливо в період кризи.
У перелік дозволених фруктів входять: полуниця, диня, кавун, солодкі зелені яблука, авокадо, ананас, банан, папайя. Не можна їсти манго, всі види цитрусових, аличу, кислі яблука, сливи, персики, груші. У період ремісії дозволяється вживання різних фруктів, але тільки термічно оброблених.
Але слід дотримуватися певних правил при вживанні фруктів при панкреатиті:
-Вживати в їжу допускається тільки фрукти зі списку дозволених, при цьому їх необхідно ретельно подрібнити або розтерти.
-Фрукти перед вживанням підлягають обов'язковій термічній обробці (в духовці або пароварці).
-Заборонено приймати в їжу більше одного фрукта протягом дня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи є безпечне дитяче вегетеріанство?Є перелік продуктів, заборонених до вживання при запаленні підшлункової залози навіть у найменших дозах. До таких продуктів відносяться: жирне м'ясо (гусак, свинина, баранина, качка), ковбаса, жирна риба, ікра, будь-які копченості, гриби, соління, консерви. Категорично не дозволяються каву, міцний чай, гіркий шоколад, какао, холодні продукти - лимонади, морозиво і навіть просто холодна вода. Алкогольні і газовані напої також під суворою забороною. При панкреатиті також дуже важливим є дотримання режиму харчування. Приймати їжу слід маленькими порціями, не менше 5-6 разів на день. Страви повинні мати м'яку консистенцію. При загостренні лікарі часто призначають голодні дні, в які дозволяється тільки тепле пиття.