Кориця - це висушена кора коричних дерев. У ній містяться ефірні масла (близько двох відсотків), дубильні речовини, смола, вона багата кальцієм і харчовими волокнами. Так яким же впливом на організм має кориця? Яку вона здатна принести користь?
Давайте розбиратися:
Корисні і лікувальні властивості кориці1. Завдяки своїм складом кориця перешкоджає розвитку таких страшних захворювань, як, наприклад, рак товстої кишки. Волокна і кальцій "пов'язують" солі жовчних кислот, після чого ці шкідливі для товстої кишки речовини виводяться з організму.
2. Волокна, що містяться в кориці являють собою прекрасний профілактичний засіб для боротьби з запорами і діареєю.
3. Важливе значення мають антиоксидантні і антибактеріальні властивості кориці, витяжка з неї використовується в якості одного з компонентів для виготовлення протизастудних лікарських препаратів. Всім відомий і старий добрий бабусин рецепт від застуди - мед з корицею.
4. Наукові дослідження показують, що ця пряність сприяє зниженню цукру в крові.
Всього половина чайної ложки кориці може помітно вплинути на активність інсуліну і здатність клітин абсорбувати глюкозу.
5. Кориця сприяє зниженню вмісту в крові "поганого" холестерину. Звичка випивати чашку чаю з корицею перед початком трудового дня може істотно знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Навіть тим, хто вже переніс інфаркт, кориця може послужити добру службу - допоможе зміцнити серцевий м'яз і знизити ризик повторного інфаркту.
6. Завдяки своїм антибактеріальним властивостям, кориця може використовуватися при консервуванні, особливо в якості компонента для приготування маринадів. Ну і в цілому кориця дозволяє продовжити термін зберігання продуктів, в які її додали.
7. Масло кориці має властивість знімати подразнення шкіри, тому його додають в різні креми та мазі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як впливає ароматерапія на осінню хандру8. Аромат кориці має здатність піднімати настрій, покращувати роботу мозку і зорову пам'ять.