Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Чим небезпечне запалення і які 6 продуктів його підсилюють

11:00, 24 Жов 2016 · Категорія: Харчування · Переглядів 2591 · 

Запалення стало часто вживаним словом останнім часом. Гостре запалення - це нормальна захисна реакція організму, і проходить воно природним шляхом. Воно відіграє важливу роль у зціленні і відновленні тканин. А ось хронічне запалення - наслідок стресів, таких як неправильний раціон, інфекції, нездоровий спосіб життя і інші чинники, - викликає безліч проблем зі здоров'ям.


Солодощі

Солодощі



Хронічне запалення є основною причиною багатьох серйозних захворювань, наприклад, хвороб серця, цукрового діабету II типу, аутоімунних захворювань, хвороби Альцгеймера, а також болів і дискомфорту, передчасного старіння.

Причини хронічного запалення різноманітні, назву деякі фактори: надмірна вага, куріння, сидячий спосіб життя, стрес, забруднення навколишнього середовища, брак сну і шкідливі продукти харчування.

Дуже важливо включати в раціон продукти, які містять природні поживні речовини, що зменшують запалення, не забуваючи при цьому уникати їжі, напоїв і факторів способу життя, які провокують запалення в організмі.

Для відмінного здоров'я і гарного самопочуття важливо намагатися дотримуватися дієти, заснованої на рослинних продуктах і багатою антиоксидантами. При цьому необхідно знижувати споживання «порожніх» хвороботворних калорій. Звичайно, можна іноді себе побалувати, просто потрібно знати міру. Ось ті продукти, які викликають запалення в організмі.

Доданий цукор

Доданий цукор (наприклад, в промислово оброблених продуктах) стимулює вивільнення запальних цитокінів. Крім того, він підсилює вироблення «палива» для виробництва кінцевих продуктів глікозилювання - особливого способу приєднання вуглеводної молекули до білка. Все це провокує запалення. Важливо знати, як виглядає цукор в списку інгредієнтів. Часто він позначений як сахароза, фруктоза, декстроза, солод, цукрові буряки, тростинний сік, декстрин, кукурудзяний сироп і мальтодекстрин. Всього цього слід уникати.

Рафіновані вуглеводи

Біле очищене борошно, білий рис і продукти з них приготовані надають швидкий негативний вплив на рівень цукру в крові і відомі своїми запальними наслідками. Намагайтеся вибирати необроблені цільнозернові вуглеводи і похідні продукти (хліб, макарони і т.д.) - гречку, амарант, просо, ТЕФ, овес, кукурудзу, киноа, спельту ... Цільнозернові продукти містять всі основні натуральні компоненти: крохмалисті ендосперм, зародок і висівки, причому в кількостях, відповідних змісту цих компонентів в натуральному зерні. При цьому, природно, цільні зерна можуть використовуватися в різному вигляді (перемелених зернят, переробленими на пластівці, підданими кулінарній обробці) - харчова цінність їх не втрачається.

Трансжири

Вони містяться у фастфуді і таких смажених і печених продуктах, як кондитерські вироби, печиво, пончики, снеки, крекери, чіпси і деякі маргарини. Вони позначаються як рослинний жир, гідрогенізовані жири і частково гідрогенізовані масла. Дослідження показали, що споживання трансжирів пов'язано з більш високим рівнем запальних біомаркерів в крові. Якщо вам все-таки страшно хочеться пончик, приготуйте його самостійно з безпечних інгредієнтів.

Глутамат натрію - підсилювач смаку

Глутамат натрію сприяє розвитку значного запалення, загального ожиріння і діабету II типу. Крім того, він викликає запалення печінки і неалкогольний стеатогепатит. Печінка є найважливішим метаболічним органом, тому порушення здоров'я печінки супроводжується системним запаленням в організмі.

Глутамат натрію є майже у всіх промислово оброблених продуктах, від ковбаси і макаронів, які заварюють окропом, до бульйонних кубиків і навіть страв багатьох ресторанів, особливо азіатської кухні, де його використовують так само вільно, як сіль.

Харчові добавки

До них відносяться всі ненатуральні продукти, які додаються в їжу, щоб збільшити її термін придатності, знизити вартість і змінити природний смак. Наприклад, консерванти, штучні підсолоджувачі, барвники та ароматизатори. Хімічні та ненатуральні продукти, що містяться в нашій їжі, сприяють запаленню, оскільки імунна система не розпізнає їх і реагує відповідним чином.

Надлишок алкоголю

Невелика кількість алкоголю - до 7 стандартних напоїв в тиждень - за даними ряду досліджень, може навіть принести користь організму, але перевищення цієї дози сприяє збільшенню запальних маркерів.

Важливо також пам'ятати про харчову непереносимість і харчову алергію: те, що добре для однієї людини, може бути отрутою для іншого. Молоко або клейковина (глютен), наприклад, у багатьох можуть викликати проблеми в шлунку і синдром роздратованого кишечника. Це провокує м'який імунну відповідь, який створює помірне хронічне запалення, що виявляється у вигляді шкірних захворювань, астми та інших проблем зі здоров'ям.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

9:30
Що станеться з людиною, котра з'їсть забагато петрушки
6:30
Топ-9 плюсів грудного молока для дитини
0:20
Що може дати організму натуральний йогурт
21:30
Кроки, які допоможуть уникнути харчового отруєння
15:30
Несподівані властивості морквяного соку
13:30
Правила здорового харчування, яких легко дотримуватися
12:30
4 причини регулярно їсти оселедець
8:30
Пальмова олія. Не такий страшний чорт, як його малюють
1:20
Помаранчеві банани наповнять організм вітаміном А
0:20
Проблеми в житті, котрі допоможе вирішити молоко
21:30
5 шкідливих ефектів від гарбузового насіння
15:30
Яку їжу найбільше любить кожен орган нашого тіла
13:30
Користь для організму, котру несе чорний шоколад
9:30
Як обрати морозиво, щоб воно вам не нашкодило
8:30
5 міфів про кукурудзу, в які досі вірять люди
1:20
Топ-5 корисних властивостей кукурудзи
22:30
Топ-11 корисних властивостей булгуру
15:30
Продукти, котрі стають шкідливими у мікрохвильовці
13:30
Цікаві факти про диню та її користь для здоров'я
9:30
14 причин регулярно їсти огірки
8:30
Зелена кава. Плюси і мінуси від її споживання
0:20
9 прикладів корисного впливу меду на здоров'я
22:30
Топ-5 корисних властивостей кефіру
17:30
Кому краще пити цикорій замість кави
12:30
На що орієнтуватися при виборі охолодженої курки
10:30
Скільки солодощів можна давати школярам
9:30
Кому категорично заборонено пити каву
7:30
Як обрати найкраще молоко? 7 дієвих підказок
0:20
Чим такі корисні вівсяні пластівці
23:30
Користь для організму, котру приносить соєвий соус
15:30
Топ-5 продуктів, котрі замінять вам сіль
10:30
Кому не можна їсти зелену цибулю
7:30
Вчені назвали ідеальний час для сніданку
6:30
7 порад, як ввести фрукти у своє щоденне меню
0:20
Люди, котрим заборонено їсти полуницю
22:30
Як їжа з кульбаби може нашкодити людині
17:30
10 найкращих правил здорового харчування
15:30
Факти, котрі переконають вас їсти шкірку фруктів та овочів
12:30
Кому не можна вживати в їжу насіння чіа
8:30
Шкода для здоров'я, котру несуть вівсяні пластівці
Здоров'я в соцмережах: