Добровольців розділили на дві групи: перша - харчувалися сніданком з високим вмістом жирів і цукру; друга - дотримувалася здорової дієти. Експеримент тривав чотири дні. На сніданок учасникам з першої групи давали підсмажений сендвіч і шоколадний молочний коктейль.
Медики провели тести на пам'ять і розумові здібності до і після сніданку в перший і четвертий дні. Найменші показники були у тих, хто дотримувався жирної дієти.
"Зміни рівня глюкози в крові може погіршити метаболізм глюкози і сигналізацію інсуліну в мозку", - заявив Донініч Тран (Dominic Tran), науковий співробітник з наукових досліджень в Сіднейському університеті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сирники без яєць на сніданокТакож дослідження показало, що люди, які снідають жирною їжею, не завжди могли відрізнити почуття голоду від насичення. Вважається, що справа в гіпокампі, який контролює рівень цукру в крові і також впливає на апетит.
Аналогічні результати дали окремі дослідження Університету Оксфорда. Дорослі, які впродовж п'яти днів дотримувалися дієти з високим вмістом жирів, також показали незадовільні результати в тестах на пам'ять і когнітивні здібності.
Шістнадцять чоловіків у віці від 19 до 28 років дотримувалися жирної дієти з низьким вмістом вуглеводів. Дієта були персоналізована для кожного учасника і контролювалися дієтологом.
Раціон складався на 70% з жирів, 4% вуглеводів і 26% білка. Порівняйте її зі здоровою дієтою: 50% вуглеводів, 24% жиру і 26% білка.
Щоранку чоловіки здавали зразки крові і проходили когнітивні тести. Результати аналізів показали, що кількість циркулюючого жиру в крові хворих на 44% вищий, ніж у інших учасників.
Також скоротилася їхня здатність концентрації, швидкість пам'яті і здатність згадувати інформацію.