Дослідження фахівців з Університету штату Пенсільванія показало, що люди, які регулярно вживають помірну кількість сиру, мають нижчий кров'яний тиск і порівняно кращий стан серцево-судинної системи ніж ті, хто його не їсть зовсім. В рамках цього проекту проводилася серія експериментів з практикою різних типів харчування.
Люди, які дотримувалися першого типу, вживали продукти з низьким вмістом солі і не їли молочних продуктів. Добровольці, які дотримувалися другого типу, дотримувалися раціону з низьким вмістом солі (1500 мг солі на день) і з великою кількістю сиру. Третій тип мав на увазі харчування з помірно-високим рівнем солі (5500 мг в день) і відсутністю будь-яких молочних продуктів. Четвертий - знову сіль, але також вживався і сир.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В яких випадках не можна їсти сир?У другій групі сир вживався в кількості 170 грамів на день, але не за раз. У четвертій групі - 85 грамів на день. Сорти сирів не обмежувалися, люди могли їсти будь-що. У фіналі вчені оцінювали у добровольців функцію судин.
В результаті автори роботи змогли переконатися, що раціон з високим вмістом солі і відсутністю молочних продуктів негативно впливав на стан кровоносних судин. Але харчування, при якому люди їли багато солі, але також вживали багато сиру, не змінило функції судин в гіршу сторону, не викликало відхилень від норми.
Дослідники вважають, що захисна дія сиру на судини може бути пов'язано з містяться антиоксидантами.
"Існують наукові докази того, що поживні речовини на молочній основі, зокрема пептиди, які утворюються в процесі перетравлення молочних білків, мають корисними антиоксидантними властивостями. Таким чином вони здатні зменшувати шкідливі фізіологічні ефекти", - висловилися фахівці.