У холодну пору року спеції і прянощі дуже сприятливо впливають на організм, підвищують його опірність хворобам, допомагають організму регулювати потрібну температуру тіла, покращують травлення і навіть піднімають настрій. Але використовувати їх потрібно вкрай обережно, кажуть експерти, особливо якщо мова йде про гострі приправи і при наявності будь-яких прямих протипоказань і проблем зі шлунком, «пекучі» прянощі краще звести до мінімуму або, по крайней мере, обговорити їх споживання з лікарями.
"У кожного свої смаки, мені наприклад, в холодну пору року дуже подобається додавати в страви хрін. Для українців, та й для більшості сусідніх країн, це мало не народна приправа до багатьох улюблених страв - салу, холодцю, борщу, галушок ... Він має загальнозміцнюючу, протизапальну дію і бактерицидний ефект. Сучасні медики радять в сезон застуд і грипу вживати хрін в невеликих кількостях хоча б раз в пару днів", - каже дієтолог Людмила Бабич.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що провокує головний біль частіше ніж застудаКрім цього, хрін стимулює роботу шлунка, має м'який жовчогінний властивістю.
Ще один "фаворит" серед прянощів в сезон застуд і холодів - кардамон. Ця індійська спеція вже завоювала весь світ завдяки своєму пікантному смаку і аромату. Ці прянощі чудово захищає організм від шкідливого впливу зовнішнього середовища, допомагає перетравлювати їжу і спалювати жирові відкладення, а також є профілактикою серцево-судинних захворювань.
Щіпка кардамону в чашці чорної кави підвищить настрій і вбереже від сезонної депресії.
Крім цього кардамон рекомендований лікування застуди та грипу - він допомагає організму швидше битися з вірусами і шкідливими бактеріями, перешкоджаючи їх розмноження, має потогінний і легкий сечогінний ефект, завдяки чому ефективно знижує рівень токсинів в організмі.