У попередньому дослідженні було показано, що вироблення інсуліну в підшлунковій залозі регулюється калієвими каналами. Коли ці канали перестають працювати, особливо у пацієнтів, які страждають від синдрому подовженого інтервалу (QT), це викликає надмірна кількість інсуліну і зниження рівня цукру в крові до небезпечно низького рівня.
У поточному дослідженні, вчені показали, що калієвий канал під назвою HERG пов'язаний з двома іншими гормонами - з глюкагоноподобний пептидом-1 (GLP-1) і шлунковим інгібіторних полипептидом (GIP). Ці гормони надмірно реагують і сигналізують організму, щоб почати виробляти більше інсуліну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коричневий цукор: користь чи шкода?"Коли здорова людина відчуває падіння рівня цукру в крові, гормональний глюкагон реагує, сигналізуючи організму про виділення більшої кількості цукру в кров. Але рівень глюкагону у людей, які страждають від QT, занадто низький", - сказав кореспондент Сигне Торека. - Це означає, що кількість інсуліну пацієнта збільшується вдвічі в порівнянні з у здоровими людьми, а виділення гормону, відповідальний за підвищення цукру в крові від небезпечно низького рівня, також в рівній мірі порушується".
Що це означає для серця?Дослідники попереджають, що ті, хто страждає порушеннями серцевого ритму, повинні бути обережні з споживанням цукру. За словами Торекова, одного безалкогольного напою середнього розміру досить, щоб рівень цукру в крові впав до небезпечно низького рівня, що ще більше збільшує інтервал QT. У гіршому випадку надмірне споживання цукру може привести до порушення серцевого ритму і навіть серцевої недостатності.