На користь фруктози часто можна почути такий аргумент: вона не викликає різкого викиду інсуліну. Це правда. Саме тому продукти з цим углеводом їдять люди з діабетом. Але в інших людей надмірне споживання фруктози може викликати здуття і хронічні захворювання, наприклад, діабет.
Крім того, фруктозу в нашому організмі може перетравлювати тільки печінка. Якщо ж цього цукру багато - печінка перетворює його в жир.
Що ж із замінниками цукру не так?
Сироп агави містить 85% фруктози - більше, ніж звичайний цукор. Звичайно, він здається нам солодшим від цукру, але споживаючи його, з більшою ймовірністю можна набрати зайву вагу або придбати проблем зі здоров'ям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Популярні міфи про кокосовий цукорЗамінити білий цукор часто пропонують коричневим. Хоча насправді він не натуральніший. Просто буряковий цукор кристалічний і білий, а у коричневому - домішки. Коричневий цукор може здатися не таким солодким, але в чай його додають, поки не стане солодко, правда?
Мед не кращий за інші джерела простих вуглеводів. Він так полюбився і надійно закріпився на наших кухнях, оскільки тривалий час просто не було альтернатив. Людство довго могло задовольнитися лише медом і патокою, які, крім того, були ще й дорогими. Мед дає швидкий заряд енергії виснаженої людини. І дійсно дослідження довели, що швидкі вуглеводи корисні в разі вірусної інфекції. Такий цукровий заряд ми отримуємо, з'ївши морозиво або вівсянку з сиропом або випивши чай з цукром.
Солодкі газовані напої містять мальтдекстрозу - цукор, отриманий з крохмалю. Він дешевий і шкідливий - як і всі прості цукри, які миттєво підвищують рівень глюкози в крові. Систематичне споживання солодких напоїв збільшує ризики ожиріння або діабету.