Швейцарські експерти прийшли до висновку, що від раціону харчування багато в чому залежить психічне здоров'я і благополуччя людини
Їжа впливає на психіку?
У сучасному огляді дієтологічної психіатрії, підготовленому мережею харчування ECNP, зроблена спроба провести зв'язок між поганим харчуванням і погіршенням настрою, включаючи тривогу і депресію. Дослідники виявили, що є деякі області, де взаємозв'язок між дієтою і психічним здоров'ям міцно встановлений. Наприклад, здатність дієти з високим вмістом жирів і низьким вмістом вуглеводів (кетогенна дієта) допомагати дітям з епілепсією, а також вплив дефіциту вітаміну В12 на втому, погану пам'ять і депресію.
Також є вагомі докази того, що середземноморська дієта, багата овочами і оливковою олією, приносить користь психічному здоров'ю, захищає від депресії і тривоги.
- Існує загальна думка, що дієтичні рекомендації для психічного здоров'я засновані на надійних наукових даних. Насправді важко довести, що певні дієти або конкретні дієтичні компоненти сприяють психічному здоров'ю, - сказала провідний автор, професор Сюзанна Діксон (Гетеборзький університет, Швеція).
Вчені підтвердили, що деякі продукти мають легко доказові зв'язки з психічним здоров'ям, наприклад, харчування в утробі матері і в ранньому віці може мати значний вплив на функції мозку дорослої людини.
Взаємодія між кишківником і мозком з одного боку і дієтою, і психічним здоров'ям з іншого боку є одним з найбільш обговорюваних питань в сучасній біологічної психіатрії. Дослідники роблять висновок, що дієта і харчування не тільки мають вирішальне значення для фізіології і складу тіла людини, а й впливають на його настрій і психічне здоров'я.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу