Дефіцит колагену призводить до старіння, але цей процес можна сповільнити за допомогою правильного харчування
Важливість колагену як будівельного матеріалу для організму важко переоцінити. Цей білок міститься в кістках, зубах, шкірі, сухожиллях, хрящах, кровоносних судинах, волоссі і нігтях. Відповідно, від його кількості залежить, в тому числі і молодість людини.
- Наш організм виробляє колаген з основних вітамінів і мінералів. З віком його стає менше, що призводить до старіння організму. До дефіциту «білка молодості» може привести відсутність в раціоні необхідних поживних речовин, - сказала американський дієтолог і фахівець з усвідомленого харчування Маккелі Куенга.
За її словами, продукти, що містять вітамін С, залізо, кремній, пролін, лізин, треонін і цинк, грають важливу роль в процесі виробництва колагену.
Ці багаті поживними речовинами продукти, які допомагають організму виробляти колаген:
Вітамін С: міститься в цитрусових, перці, вишні, часнику, петрушці, шипшині, смородині, гуаві, капусті, помідорах, цибулі.
Кремній: багато в рослинних продуктах, таких як овес, цільна пшениця, горіхи, коренеплоди, морепродукти і субпродукти.
Пролин: важлива амінокислота міститься в желатині, сирах, яловичині, соєвому білку, капусті, йогурті, спаржі, морських водоростях, грибах, насінні соняшнику та багато іншого.
Лізин: переважає в тваринних білках і молочних продуктах. Лізину багато в авокадо, абрикосах, манго, помідорах, картоплі, горосі, перці, цибулі, буряку, бобових, сої, насінні гарбуза, кешью, фісташки, зернах кіноа і гречці.
Залізо: містять тваринні білки і м'ясні субпродукти, такі як печінка, нирки, червоне м'ясо, а також молюски. Рослинні джерела заліза: шпинат, бобові, лобода, гарбузове насіння, патока, брокколі, тофу.
Треонін: необхідна амінокислота, яку організм не може виробляти самостійно, тому необхідно отримувати її з їжі. Багаті треонін продукти - сочевиця, арахіс, яйця, тваринні білки, нут, боби і спаржа.