Його терапевтичний ефект підтверджують дослідження, проведені при лікуванні депресії, хронічної втоми і неврологічних розладів
Відвар із звіробою замінить антидепресанти і вилікує нудьгу
Чим корисний звіробій
Експерти встановили, що показники переносимості звіробою набагато перевершують синтетичні препарати: від нього практично не буває побічних ефектів, а якщо і трапляються, то не мають важкого характеру. Вперше звіробій як антидепресант застосував в 1652 році англійський фармацевт, ботанік і лікар Ніколос Кульпепер. Він з'ясував, що секрет корисних властивостей звіробою полягає в унікальному складі висушених квіток. Серед головних діючих речовин - азулен, гіперицин, кверцетин, токофероли і флавоноїди. Всі вони володіють антистресовою психотропною дією на організм.
Засіб від депресії та безсоння
Ліки на основі звіробою готуються в домашніх умовах просто і швидко.
Рецепт №1
Вам знадобиться: 10 г висушених квіток і склянка окропу. Настояти суміш потрібно півгодини. Вживати до 6-7 разів на день по одній столовій ложці строго після їжі.
До речі, відвар, приготований за цим рецептом, допомагає при циститі, болях у шлунку і кишечнику, колітах. Давати його можна навіть дітям.
Рецепт № 2
Вам знадобитися: 2 ч. л. сухої суміші звіробою, склянку окропу. Настоювати 10 хвилин. Пити свіжозавареним вранці і ввечері. Лікувальний результат досягається через місяць.
Рецепт № 3
Позбутися від тривоги вам допоможе настій з ромашки і звіробою. Сухі квіти змішайте в співвідношенні 1: 1. Залийте їх 500 мл води. Варити на повільному вогні, до закипання. Після зменшити вогонь і тримати ще 10 хвилин. Приймати відвар по 3 ст. л. за півгодини до їжі. Такі ліки п'ють не більше 1 тижня.
На замітку
Є у звіробою і протипоказання:
- його не можна приймати тривалий час, особливо гіпертонікам;
- вагітним жінкам не варто приймати звіробій всередину;
- якщо ви зважилися лікуватися за допомогою відварів звіробою, виключіть з раціону, хоча б на час, спиртне, шоколад, каву, копченості та мариновані продукти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою