Прийнято вважати, що в день потрібно випивати приблизно 8 склянок води. Також є дані про те, що денна норма води для чоловіків становить 3,7 літри, а для жінок - 2,7 літри. Однак цю кількість потрібно коригувати з урахуванням особливостей кожної людини. Фахівці стверджують, що надмірне вживання води може бути небезпечним для здоров'я
Чому пити занадто багато води небезпечно, розповіли вчені
Відзначається, що в цьому випадку може наступити водна інтоксикація - гіпонатріємія, яка виникає, коли концентрація натрію в крові опускається до вкрай низьких значень. Примітно, що багато симптомів гіпонатріємії схожі з симптомами зневоднення. До них відносять:
- головний біль; - нудоту і блювоту; - сплутаність свідомості; - втому; - м'язові спазми і судоми.
Основні побічні ефекти від надмірного вживання води.
Електролітний дисбаланс
Електроліти (наприклад, калій, натрій і магній) допомагають регулювати роботу нирок і серця. Вживання занадто великої кількості води порушує ці життєво важливі функції.
Затримка води, набряк
Надмірна кількість води може призвести до зниження рівня натрію в крові, що викликає набухання клітин організму, і, як наслідок, затримку рідини, а також набряк.
Проблеми з сечовим міхуром
Надмірне споживання рідини також може збільшити частоту і тяжкість симптомів гіперактивного сечового міхур. Навіть якщо у людини не діагностовано це захворювання, сечовий міхур може постраждати.
Дисфункція нирок
Коли людина п'є занадто багато води, нирки не можуть позбутися зайвої рідини . В результаті вміст натрію в крові зменшується, і виникає ланцюгова реакція біологічної дисфункції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як покращити здоров'я дітей від народження та до 4 років?
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою