Коли часто мучать головні болі або напади мігрені, харчування є однією з важливих складових у запобіганні цих неприємних станів. Певні продукти здатні викликати черговий напад болю, а деякі навпаки мають заспокійливу дію
Дієта з великою різноманітністю корисних продуктів не тільки допоможе в лікуванні мігрені, але і поліпшить загальний стан здоров'я, відновить баланс в організмі. Медики розповіли, що треба їсти, коли болить голова.
Банани
Щоб поповнити енергію і запобігти напад мігрені, рекомендується їсти банани. Вони багаті магнієм, а дефіцит цієї речовини є однією з поширених причин регулярних головних болів, зазначила доктор медицини Сара Томсен Феррейра з клініки Клівленда. Крім того, банани на 74% складаються з води, що буде корисно організму для відновлення водного балансу.
Кавун
Ця ягода насправді складається з води більш ніж на 92%. Кавун допоможе уникнути зневоднення, яке негативно впливає на багато аспектів здоров'я, в тому числі провокує головні болі. За даними American Migraine Foundation (AMF), приблизно кожна третя людина розповідає, що болі викликає нестача води.
Насіння і горіхи
Насіння льону та чіа, кеш'ю і проросле насіння гарбуза багаті магнієм. Крім того, останні містять велику кількість клітковини. Навіть невелика порція насіння в день підвищує шанси позбутися головного болю.
Трав'яні чаї
У певних видів чаю є особливі переваги. Наприклад, цей напій з перцевою м'ятою ефективно знижує тиск носових пазух, розповіла лікар Браун. Закладеність носа і тиск в пазухах є поширеними причинами головного болю, повідомляє AMF.
Ягоди
Якщо часто їсти продукти з високим вмістом антиоксидантів, з часом це може допомогти знизити тиск в носових пазухах. Медики радять чорницю, полуницю, ожину і малину.
Шпинат і мангольд
Ці овочі та інша листова зелень містять багато магнію, який зменшує, а іноді і запобігає мігрень. Дослідження показали, що у багатьох людей, які страждають нападами мігрені, рівень магнію в мозку низький. Тому їм рекомендується приймати цю речовину у вигляді окремих добавок.
Гриби
Іноді головні болі виникають через проблеми всмоктування кишечником корисних речовин або через підвищену кишкову проникність , підкреслила Браун. За її словами, допомогти кишечнику можуть гриби. У них міститься багато рибофлавіну, відомого як вітамін B2. Ця речовина також знаходиться в кіноа і яйцях.