Лимонади, соки, алкоголь: стоматолог назвала напої, шкідливі для зубної емалі
Емаль - найміцніша тканина тіла. Вона містить близько 97% неорганічних речовин. Однак шкідливі продукти і напої здатні завдати шкоди такому серйозному захисту. Цьому сприяє те, що верхній шар емалі через свою пористу структуру накопичує шкідливі речовини і бактерії. У багатьох продуктах містяться хімічні сполуки, від яких емаль необхідно оберігати. Про те, які напої не можна пити, щоб не нашкодити зубній емалі розповіла лікар-стоматолог Ксенія Бриліна.
Шкідливі енергетики та лимонади
Ні в якому разі не можна зловживати газованими напоями, якщо ви хочете мати здорову емаль. Справа в тому, що в їх склад входить безліч кислот, що руйнують верхній шар зубів. Щоб зрозуміти, наскільки шкідлива газована вода, досить провести невеликий експеримент:
- облизати мовою зовнішню сторону зубів,
- зробити кілька ковтків газованої води і облизати знову.
Поверхня зубів з шорсткої перетвориться в гладку, і це нітрохи не корисно. Слід знайти маленьку звичку - обполіскувати порожнину рота простою водою, щоб видалити із зубів кислоту і цукор.
Примітка: можна пити воду з газом, але тільки без додавання часточок лимона, так як це може спровокувати ускладнення.
Соки та фрукти
Кислота також міститься у фруктах і соках. Лимон, лайм, апельсин, грейпфрут, ананас, кислі ягоди і яблука і соки з них роз'їдають зубну емаль. Не нехтуйте гігієною порожнини рота - чистіть зуби після вживання свіжих напоїв, особливо з цитрусових.
Алкогольні напої
Будьте уважні, коли п'єте коктейлі, що містять алкоголь. До багатьох з них додають сироп з високим вмістом глюкози. А цукор - ще один ворог для емалі.
Це стосується і інших напоїв, що містять цукор. Найпростіший спосіб нашкодити своїм зубам - пити протягом дня чай з цукром. Любителі цього солодкого напою ризикують зіпсувати свою білосніжну усмішку.
Допомога зубам
Як заходи, які допоможуть поліпшити стан емалі, лікар-стоматолог назвала:
- використання спеціальних паст для чутливих зубів і ремініралізуючих гелів;
- ремтерапія, яку можна зробити у стоматолога в кабінеті. Під час цієї процедури на зуби наносяться гелі з підвищеним вмістом кальцію, фосфору і фтору.