Терапевт пояснив, чи можна відмовитися від цукру у щоденному раціоні та до яких наслідків це призведе
Чому ми любимо цукор
Звичайний рафінований цукор у шлунку розпадається на дві складові: фруктозу та глюкозу. Глюкоза – це важливий елемент, необхідний нормальної роботи мозку. Якщо її надходить до організму мало, то в людини спостерігаються слабкість м'язів, сплутаність свідомості. Також це загрожує погіршенням роботи органів ШКТ.
Проте, як стверджує терапевт Юрій Шилов, збільшувати дозу цукру, що споживається (у чистому вигляді), не варто. Справа в тому, що отримувати потрібну глюкозу можна не тільки з нього, а й солодких овочів та фруктів.
Природні цукру також є у меді, молочних продуктах та горіхах. Їх вживання дозволяє отримати добову норму глюкози, фруктози, лактози, якої достатньо для нормальної роботи організму.
Скільки людині потрібно цукру?
Дієтологи рекомендують здоровим людям, які не мають хронічних захворювань, є не більше 25-30 г цукру на добу. Однак, на жаль, до їхніх слів мало хто дослухається: середня норма його споживання у країнах СНД – 107 грамів, у США – 160 грамів.
Що буде, якщо припинити додавати цукор
Відмова від цукру у чистому вигляді принесе багато користі здоров'ю. За словами терапевта, наслідки такого вчинку будуть лише позитивні: підуть зайві кілограми, покращиться робота серця та судин, нормалізується робота ендокринної системи, суттєво знизиться ризики розвитку цукрового діабету, ожиріння та атеросклерозу.
– А ще ви нарешті відчуєте справжній смак багатьох продуктів: від свіжих фруктів до натурального листового чаю, – нагадує лікар Шилов.
Окрім іншого, відійдуть у минуле різкі стрибки артеріального тиску і знову з'являться фізичні та розумові сили для трудових подвигів. Підлітки, які припинять їсти цукор (принаймні у великих кількостях), зможуть побачити своє обличчя без ненависних прищів.