Улюблена багатьма ягода славиться не лише своїм смаком, а й корисними властивостями
Виноград – ягода, яка відома ще з давніх часів. Про користь винограду складалися легенди. Існує думка, що стародавні греки лікували багато захворювань, використовуючи лише ягоди винограду. До речі, частка правди в цьому все ж таки є. Виноград справді дуже корисний. Він покращує зір, допомагає заснути і навіть зміцнює імунітет. Про його користь розповімо нижче.
Зміцнює імунітет
Виноград багатий на вітамін С, який славиться тим, що допомагає зміцнювати імунітет. Крім цього, ягоди мають антимікробні властивості, що також допомагає організму боротися з різними хворобами. Цікавий факт. Вітамін С сприяє виділенню серотоніну, гормону щастя. Так що, якщо у вас поганий настрій, то смачний спосіб це виправити знайдений. Велика кількість води у винограді допомагає вивести шлаки та токсини з організму, а також благотворно позначається на кровообігу.
Покращує якість сну
Людям, які мають проблеми зі сном, теж буде дуже корисно їсти виноград. Для гарного, міцного сну потрібен мелатонін. У натуральному вигляді він знаходиться у винограді. Тому при регулярному вживанні така проблема може зникнути. Пам'ятайте, що здоровий сон – це запорука не лише успішного дня, а й міцного здоров'я. Тому не варто цим нехтувати. Для кращого ефекту постарайтеся налагодити режим сну та відпочинку.
Допомагає серцю та судинам
Виноград також корисний тим, хто має проблеми з серцем і судинами. Він є ще й ефективною профілактикою різних захворювань, пов'язаних із серцево-судинною системою. А все тому, що він перешкоджає кальцинації судин та розріджує кров. Виноград здатний нормалізувати тиск та значно зменшує запалення. Він допомагає зменшити кількість поганого холестерину.
Покращує зір
У складі винограду містяться лютеїн та зеаксантин. Ці речовини дозволяють зміцнити сітківку ока та нормалізувати зір. Якщо регулярно є виноград, можна значно поліпшити якість зору, збільшити його дальність. Крім того, виноград є профілактикою розвитку таких хвороб, як макулярна дегенерація зору та катаракта. Звичайно, повернути повноцінний, 100-відсотковий зір, виноград навряд чи зможе. Але захистити очі від нових захворювань можна.