Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Фахівець із харчування: ці продукти стимулюють ріст волосся

20:00, 15 Бер 2022 · Категорія: Харчування, Жіноче здоров'я, Косметологія, Чоловіче здоров'я · Переглядів 10073 · 

Що потрібно їсти, щоб волосся почало рости і було здоровим і сильним? Консультант харчування Тееле Тедер пояснює, які поживні речовини особливо корисні для волосся

Фахівець із харчування: ці продукти стимулюють ріст волосся

Фахівець із харчування: ці продукти стимулюють ріст волосся



Чи доводилося вам замислюватися, чому у вас чи у багатьох ваших подруг є проблеми зі шкірою, нігтями та/або волоссям? Цьому дуже просте пояснення. Наш організм влаштований таким чином, що у разі недоїдання вони одержують поживні речовини в останню чергу. Тут я маю на увазі недоїдання не з точки зору калорійності, а, перш за все, з точки зору необхідних речовин, що при сучасному західному стилі харчування є досить звичайним явищем.

Один з варіантів догляду за волоссям - це використання якісних шампунів, бальзамів і масок, оскільки вони теж містять все більше корисних речовин. Але для того, щоб коріння волосся під шкірою голови отримувало достатню кількість поживних речовин, важливо звернути увагу на наш раціон. Забезпечувати харчування коріння волосся простіше через продукти харчування та харчові добавки. А коли насичене коріння волосся, тоді здорове і саме волосся.

Білок та вода

Можна сказати, що волоссю потрібно всього потроху. Наші локони складаються переважно з білків (70–80%), і саме в білках криється секрет розкішного та здорового волосся. Організм не може мати здорове волосся, не отримуючи білків. Білки можуть бути як тваринного, і рослинного походження. Увімкніть у своє меню, наприклад, бобові культури, тунець, курку та зернений сир. Друга важлива поживна речовина – це вода. Волосся містить 10-15% води. Якщо організм не отримує достатньої кількості якісної води, волосся стає сухим і ламким і січеним. Оптимальна кількість води – 30 мл на кожний кілограм тіла. Можна враховувати і воду, що отримується з їжею. Тим, хто п'є каву, варто додати ще по дві склянки води на кожну чашку кави.

Важливу роль відіграють мікронутрієнти

Хоча кількість мінеральних речовин, що містяться у волоссі, мінімально – менше 1%, вони дуже важливі. Найважливішими з них є кальцій та магній. Волосся як кістки: їм також потрібен кальцій, а також магній для його засвоєння. Кальцій міститься, наприклад, в помірній кількості в молочних продуктах, а також у водоростях і темно-зелених овочах, а магній – у насіннях гарбуза та соняшника, бразильських горіхах, порошку какао, а також у їжі тваринного походження, наприклад, у лососі, скумбрії , тунці. Якщо ви не впевнені, що ваше меню містить достатню кількість зазначених речовин, ви можете отримувати ці речовини через харчові добавки.

Страх появи сивого волосся

Тим, хто бояться появи сивого волосся, слід вживати продукти харчування, багаті на марганець, наприклад, горіхи, цільнозернові продукти, зелені листові овочі, горох, буряк і яєчні жовтки. Цей мінерал бере участь у виробленні пігменту волосся. Для підтримки якісного вироблення пігменту можна використовувати також фолієву кислоту, вітамін B5, мідь і кальцій. Тоді весь процес буде якісним.

Не бійтеся вуглеводів

Хоча останніми роками люди начебто стали боятися таких макронутрієнтів як вуглеводи, вони вкрай важливі з погляду здоров'я волосся (і здоров'я загалом). Вуглеводи забезпечують еластичність та пружність волосся. Хорошими джерелами вуглеводів є, наприклад, овочі, цільнозернові продукти, кіноа, свіжа картопля, фрукти та ягоди.

Для того щоб волосся було м'яким і еластичним, важливо також така речовина як гіалін. Він захищає волосся від пошкоджень. Кількість та якість гіаліну залежить від того, які жири ми споживаємо. Тут можна порекомендувати вживання продуктів харчування, багатих омега-3 (риба та морепродукти, насіння чиа та льону), або щоденне споживання омега-3 у вигляді харчової добавки.

Справжній фаворит

Волосся дуже любить також таку речовину як біотин. Це один із найважливіших вітамінів для забезпечення росту та оновлення клітин, тому він дуже важливий для зростання та здоров'я волосся. Біотин – це водорозчинна сполука, яку раніше називали вітаміном H і яка є одним із вітамінів групи B (вітамін B7). Найкращими джерелами біотину є печінка, горіхи, дріжджі, яйця, листова капуста, толокно, вівсяні пластівці та інші продукти із зернових культур, а також гриби. У невеликих кількостях біотин міститься у багатьох продуктах харчування, проте у разі багатьох продуктів харчування вміст біотину взагалі не аналізувався, тому в базах даних зазначено нульовий вміст біотину у цих продуктах. Насправді вони містять кілька біотину. Також трохи біотину утворюється у мікрофлорі кишечника. Первинними ознаками дефіциту біотину є відсутність апетиту, болючість м'язів, суха шкіра, ламкі нігті та волосся, а також безсоння.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

15:30
5 продуктів, які позбавляють людину сили
10:30
Топ-5 продуктів, які наповнять організм кальцієм
8:30
Правильна їжа для мікрофлори кишківника
6:30
Продукти, котрі допоможуть вам знизити стрес
0:20
Топ-6 корисних властивостей журавлини
23:30
9 порад, які допоможуть не отруїтися на пікніку
22:30
Переваги, котрі козяче молоко має над коров'ячим
15:30
Топ-5 напоїв, котрі варто вживати перед сном
13:30
Названо фрукт, який активно бореться проти холестерину
8:30
Небезпека, котру несе споживання яблук
1:20
Кому категорично не можна їсти буряк
23:30
5 методів, як не набрати вагу на Великдень
22:30
Ефекти від томатного соку, котрі ви навіть не могли уявити
17:30
Названо три пункти, за якими риба переважає м'ясо
12:30
Плюси та мінуси знежиреного кефіру
8:30
Скільки кави можна пити щодня без шкоди для здоров'я
1:20
Топ-5 продуктів, котрі замінять вам ліки
0:20
Причини, котрі переконають вас регулярно їсти рибу
21:30
Топ-5 ефектів від вживання брусниці
15:30
7 плюсів і 3 мінуси від споживання хурми
12:30
Що треба регулярно їсти для вічної молодості
10:30
Три золоті правила харчування для літніх людей
8:30
Ягода, котра допоможе шлунку та фігурі
1:20
Три продукти, котрі знищують наліт на зубах
0:20
Користь для серця та судин, яку приносить чорниця
21:30
Кому не можна пити мінеральну воду
15:30
4 квітки, котрі вчені радять вживати в їжу
12:30
Як приготувати зелень, щоб вона не була шкідливою
8:30
Корисні властивості домашньої смородини
1:20
8 причин включити у власний раціон м'ясо кролика
22:30
Плюси та мінуси вживання кропу в їжу
13:30
Кому шпинат може наробити багато шкоди
9:30
Що станеться з людиною, котра з'їсть забагато петрушки
6:30
Топ-9 плюсів грудного молока для дитини
0:20
Що може дати організму натуральний йогурт
21:30
Кроки, які допоможуть уникнути харчового отруєння
15:30
Несподівані властивості морквяного соку
13:30
Правила здорового харчування, яких легко дотримуватися
12:30
4 причини регулярно їсти оселедець
8:30
Пальмова олія. Не такий страшний чорт, як його малюють
Здоров'я в соцмережах: