Сьогодні існує величезна кількість методик, які допомагають нам упорядкувати свою вагу і взагалі покращити здоров'я.
Протипоказання для інтервального голодування
Один із таких методів – інтервальне голодування. В останні роки він набув широкого поширення. Однак поряд з прихильниками цієї системи є і противники, які вважають інтервальне голодування абсолютно марною системою.
Проте ефективність інтервального голодування підтверджує низка досліджень.
Систему придумав Есінорі Осумі та отримав за неї Нобелівську премію. Вчений досліджував процес аутофагії. У ході спостережень він виявив, що коли енергія клітини мала (клітина голодна), вона руйнує пошкоджені чи старі білки інтенсивно, роблячи їх джерелом енергії.
Існують різні схеми інтервального голодування. Найпопулярніші: 16/8 (16 годин голод, 8 годин – харчове вікно), 14/10, 18/6 і так далі. Кожен вибирає найбільш прийнятний собі варіант залежно від порядку дня.
Є схема не тільки по годинах на добу, а й по днях тижня. Наприклад, 5/2 - п'ять днів ви харчуєтеся, як завжди, а два дні на тиждень урізаєте добовий калораж до 500-600 калорій, тобто це сувора майже голодна дієта.
Інтервальне та будь-яке інше голодування протипоказане людям, які мають проблеми з фертильністю, при невдалих спробах завагітніти.
Також ІГ не рекомендовано при виразці шлунка, цукровому діабеті. Не можна практикувати таку схему дітям та вагітним жінкам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен