Люди, які постійно вживають копченості, а також продукти з гострим та солоним смаком, збільшують свій особистий ризик злоякісного захворювання шлунка.
Як пов'язані рак шлунка та пристрасть до гострої їжі, і чи існує такий зв'язок взагалі? Гостроту забезпечує речовина капсаїцин, якої особливо багато в пекучих різновидах стручкових перців. Капсаїцин є активною речовиною і надає на організм певного впливу. Такий вплив може бути і позитивним, і негативним – залежно від кількості пекучої речовини, яку вживає людина.
Капсаїцин має як протиракові, так і канцерогенні властивості. Вчені виявили пряму залежність канцерогенного та протиракового ефекту від його добового дозування.
Любителі їжі з гострим смаком ризикують захворіти на рак шлунка, якщо вживають її часто і у великій кількості. Такі країни як Китай, Таїланд, Південна Корея, Японія, Індонезія відрізняються широкою поширеністю раку шлунка серед місцевого населення. Усі є регіонами, де традиційно їдять багато гострого. Медик поінформував, що у азіатів, які щодня споживають до 200 мг капсаїцину, дослідниками виявили канцерогенний ефект цієї речовини.
У зону ризику розвитку раку шлунка можуть потрапити не лише ті, хто їсть багато гострого перцю, а й люди, які постійно споживають гострі та солоні продукти, наприклад, пікантні соуси, кетчуп, консерви, маринади, ковбаси та копченості.
Перерахована їжа відрізняється вмістом канцерогенів, і деякі з них провокують розвиток пухлинних процесів, навіть якщо вживаються у невеликому об'ємі.