Формула триразового харчування часто сприймається як норма та корисний для здоров'я стандарт. Однак насправді щоденне харчування не обов'язково має бути триразовим – раціон людини насамперед має враховувати її індивідуальні особливості.
Триразове харчування
Чітких інструкцій щодо кількості прийомів їжі на день немає. Потрібно їсти тоді, коли справді почуваєшся голодним. Немає такого суворого правила, що потрібно їсти кожні три години – усі ми індивідуальні, і треба опиратися на відчуття.
Ключовим принципом повсякденного харчування має бути відсутність переїдання. Вставати з-за столу з легким почуттям недоїдання чи голоду нормально, оскільки відчуття ситості виникає не одразу. Роздратування механорецепторів шлунка, що беруть участь у насиченні, виникає через 15-20 хвилин після початку прийому їжі, а свого пікового значення відчуття ситості виникає через півтори години.
Чому наїдатися надто сильно – небезпечно? Коли шлунок наповнюється занадто великою кількістю їжі, він збільшується і починає тиснути на діафрагму. Це, у свою чергу, ускладнює роботу серця, сприяє перебоям із серцебиттям, що підвищує ймовірність аритмії, що може призвести до розвитку інфаркту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу