Не варто ставити експерименти над власним організмом.
Якщо малина зібрана чистими руками в чистий посуд у себе на дачі, дорослі та діти віком від 3 років можуть відразу її і з'їсти. Купили на ринку і не знаєте умов збору та зберігання, – краще ягоду вимити, адже зверху могли й лотки з м'ясом стояти та руки брудні збирати ягоди.
Звичайно, грибники та ягідники куштують ягоди, які збирають, але немає статистики, скільки разів у них після цього стався пронос. Вимивши ягоду, ви не порушили захисного шару, а от фекалії та інші продукти життєдіяльності тварин змили, а також частинки землі. Перша порада інфекціоніста – мити всі фрукти, овочі та ягоди перед вживанням. І руки теж.
Що робити, якщо шлунково-кишковий тракт запалився та почалася діарея?
1. Почати з сорбентів – лікарських препаратів, які нейтралізують та поглинають токсини.
2. Поповнювати рідину, яку за діареї починає втрачати організм. Важливо приймати рідину дробово – залежно від віку організму потрібна певна кількість за один прийом. За хвилину в дорослого всмоктується 12-15 мл рідини, в дитини – 5 мл. Саме стільки засвоїть організм із випитої склянки залпом, решта спровокує посилення діареї. Навіть якщо хворому хочеться багато пити одразу, рідину необхідно дозувати, приймати невеликими частинами.
Якщо розлад шлунка відбувається часто, необхідно розібратися, у чому проблема. Насамперед, з'ясувати, чи пов'язані часті діарейні захворювання з інфекцією, для цього необхідно звернутися до інфекціоніста.
Тому набагато простіше мити фрукти і ягоди, аніж потім боротися з наслідками.