Кілька років тому на вулицях наших міст також почали продавати такі коктейлі.
Кисневий коктейль – напій у вигляді густої повітряної піни, до складу якого входять кисень, смаковий наповнювач, харчовий піноутворювач та стабілізатор, що забезпечують «збитість» коктейлів та стабільність їхньої структури.
Як наповнювач найчастіше використовують фруктові та ягідні соки, молоко, настої трав, для утворення гомогенної піни – яєчні білки, а як стабілізатори – желатин, агар-агар, агароїд, модифікований крохмаль, харчову целюлозу, пектин. Зміст кисню в коктейлі залежно від його джерела (портативні балончики, конденсатори та інших.) дорівнює 80 – 99%.
Вчені припускають, що кисень, залишаючи шлунок і кишківник, може використовуватися тканинами шлунково-кишкового тракту для поліпшення перебігу обмінних процесів.
Доведено, що клітини кишківника задля забезпечення більшої частини потреб (50 – 80% їх) використовують кисень і харчові речовини з просвіту кишки. У нормі необхідна кількість кисню надходить у кишківник із кровоносних судин шляхом дифузії.
Як відомо, крім виконання власне травних функцій, шлунково-кишковий тракт відіграє найважливішу роль як ендокринний орган, виробляючи численні гормони (соматостатин, гастрин, секретин, холецистокінін, мотилін, серотонін та ін.), які регулюють секрецію та моторику шлунка та дванадцятипалої кишки, жовчного міхура, підшлункової залози та ін. Шлунково-кишковий тракт також робить важливий внесок у роботу імунної системи: 60 – 70% усієї лімфоїдної тканини розташовано в його стінках.
Тому покращення стану кишкових клітин шляхом забезпечення їх за необхідності додатковою кількістю кисню може покращити стан органів травлення та всього організму в цілому.
А якщо вам смакує кисневий коктейль, то не соромтеся ним ласувати!