Якщо ви хотіли розібратися в тому, чим саме корисна клітковина, то зараз ми з цим розберемося.
їжа в клітковині
1. Їжа для корисної мікрофлори. Загальна вага нашої мікрофлори складає близько 1,5 кг. Велика кількість мікроорганізмів знаходиться у товстому кишківнику. Мікробіом, як і все живе, потребує живлення та енергії. Всі макронутрієнти (білки, жири та вуглеводи) всмоктуються раніше, ніж надходять у товстий кишківник.
2. Профілактика дефіцитів вітамінів. Хороша мікрофлора виробляє вітаміни групи В, біфідобактерії синтезують вітамін К, який допомагає засвоюватися вітаміну D. Відсутність правильного харчування (без клітковини) може призвести до дефіцитів.
3. Знижує холестерин. Пектини є добрими сорбентами, вони захоплюють токсини кишківника і виводять їх. Пектину багато в яблуках, особливо запечених.
4. Сприяє зниженню ваги. По-перше, клітковина добре наповнює шлунок і призводить до насичення організму. По-друге, вона уповільнює всмоктування жирів. Отже, за їх надлишку у харчуванні організм їх засвоїть менше.
5. Знижують піднесення глюкози у крові. Клітковина знижує всмоктування вуглеводів і навіть здатна знижувати глікемічний індекс інших продуктів. Тому людям, які страждають на цукровий діабет, важливо їсти клітковину.
6. Профілактика закрепів. Звільнення від запорів сприяє лише нерозчинна клітковина. Вона покращує якість випорожнення та його частоту, добре очищає кишківник та знижує болючість під час дефекації.
7. Профілактика раку товстої кишки. Абсорбційні властивості клітковини сприяє виведенню токсинів із організму. А зростання корисної мікрофлори впливає на здоров'я нашого кишківника.
Найбільше клітковини у горосі, пшеничних висівках, перловці, гречці, малині та грецькому горіху.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу