Про знежирені продукти ходить чимало неправдивої інформації.
1. Нульовий вміст жиру, про що гордо заявляють виробники деяких продуктів – перший факт, що викликає великі сумніви. Це твердження справедливе, мабуть, тільки для зеленого чаю та води. Майже всі продукти містять жири, нехай і в мінімальних кількостях.
2. Інша помилка полягає в тому, що низький вміст жиру робить їжу корисною. Однак саме з цієї причини вона втрачає насичений смак, а компенсується це за допомогою підсилювачів, смаку, ароматизаторів, стабілізаторів, цукрозамінників тощо. Такий пишний букет харчових добавок не приносить організму жодної користі.
3. З іншого боку, звичайні жири нерідко замінюються штучними трансжирами. Науково доведено, що часте вживання їх викликає порушення обмінних процесів, підриває імунну систему, підвищує ризик розвитку цукрового діабету, негативно позначається на емоційному стані.
4. Ще один міф – знежирені продукти добре насичують організм та притуплюють почуття голоду. Насправді вони ще більше розпалюють його, змушуючи споживати їх знову і знову. До того ж тут починає працювати небезпечна помилка: чим менше калорій у продукті, тим більше його можна їсти. Проблема полягає в тому, що знежирені продукти насичені вуглеводами та сіллю. А оскільки вуглеводи засвоюються швидко, незабаром організм вимагає нової порції, в результаті кількість споживаних калорій зростає разом із зайвими кілограмами. Сіль, у свою чергу, затримує зайву вологу та шкідливі речовини в організмі, а також навантажує надмірно серце та нирки.
Тому варто добре подумати про те, чи варто вживати такі продукти.