Ми багато чули про те, наскільки роздільне харчування корисне. Але чи все це правда?
роздільне харчування
Вчені говорять про два критичні мінуси теорії роздільного харчування Шелтона. По-перше, їжа перетравлюється не в шлунку, а в спеціальному відділі кишківника (дванадцятипалої кишці), де ферменти для розщеплення різних нутрієнтів діють одночасно.
По-друге, шлунок має агресивне кислотне середовище, що вбиває мікроорганізми. У каструлі на плиті бактерії є, у шлунку – ні. Для того щоб їжа гнила в тілі людини, потрібне серйозне захворювання, а не просто невдале поєднання продуктів.
Численні клінічні дослідження не підтверджують здатності роздільної дієти знижувати вагу тіла - неможливо схуднути, коригуючи лише поєднання основних макронутрієнтів, а не кількість продуктів у раціоні або денну норму калорій.
Однак, незважаючи на те, що наука спростувала теоретичну базу роздільного харчування, на практиці люди успішно худнуть на роздільній дієті. Причина криється швидше в тому, що дієта вимагає контролю кількості їжі, що з'їдається, і виключає типові напівфабрикати.
З одного боку, наукові дослідження роздільної дієти однозначно показали її неефективність схуднення (шеститижневий тест на 54 людях). З іншого боку, ніхто не спростовував можливої користі філософії роздільного харчування для загального здоров'я.
Заняття медитацією та дотримання правил харчування давньоіндійської Аюрведи безперечно здатне оздоровити організм і позбавити від болю. При цьому важливо пам'ятати, що Аюрведа вимагає не просто знання таблиці сумісності продуктів, а зміни способу життя.
А ви колись намагалися харчуватися роздільно?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою