Для гіпотоноків потрібно підбирати спеціальне харчування.
хліб з сиром
Меню для гіпотоніків на тиждень має включати овочі та фрукти, багаті бета-каротином та аскорбіновою кислотою. Це насамперед морква, щавель, банани, апельсини, лимони та ананаси. До раціону слід додати продукти з високим вмістом крохмалю: картоплю, манну крупу та випічку з білого борошна. Добре тонізують судини субпродукти, такі як нирки, печінка та мізки. Оскільки гіпотонія часто супроводжується анемією, потрібно постійно підвищувати рівень гемоглобіну. Зробити це допоможуть гречка, шпинат, гранат та горіхи.
Найкращим союзником гіпотоніка є сіль, адже наявний у ній натрій затримує вологу в організмі і тим самим підвищує тиск. Тому два-три рази на тиждень можна їсти мариновані овочі, оселедці та сири. Останні містять оптимальне співвідношення жирів та солі. Найпростіший і корисніший рецепт страви для гіпотоніків — скибочка хліба з олією та сиром на сніданок. У їжу можна вживати жирні сорти м'яса та риби, копченості та консерви. Разом з тим надмірне захоплення всіма вище перерахованими продуктами може завдати серйозної шкоди організму загалом. Тож не забувайте — все добре в міру.
Різні прянощі теж можна використовувати для оздоровлення. Хрін, гірчиця, чорний перець, імбир, кориця та інші спеції звужують судини та підвищують тиск. Ще одна приємна новина для гіпотоніків: шоколад, цукерки, тортики з олійними кремами та інші солодощі благотворно впливають на низький тиск. Сюди можна додати каву з цукром, какао та інші напої з кофеїном. При різкому падінні тиску цей «солодкий» арсенал швидко допоможе привести його до норми. Проте зловживати цими продуктами лікарі не рекомендують.
А як ви рятуєтеся при пониженому тиску?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою