Цей фрукт люблять далеко не всі, але від цього він не втрачає своєї користі.
хурма
1. Хурма багата калієм, кальцієм, магнієм, фосфором, залізом та іншими корисними речовинами, необхідними для гарної та здорової роботи всіх систем організму.
2. Хурма містить удвічі більше харчових волокон та корисних мікроелементів, ніж яблука. Тому хурма – чудовий спосіб налагодити роботу кишківника. Завдяки пектину хурма є дієтичним продуктом, який рекомендують при розладі травлення. У ній міститься багато антиоксидантів, які продовжують молодість шкіри, захищаючи від передчасного утворення зморшок.
3. У хурмі є вітаміни А, С та P, які відповідають за еластичність та пружність шкіри, зменшують крихкість судин, підвищують опірність організму та зміцнюють імунітет. Також кажуть, що саме вітамін А захищає від раку.
4. Завдяки великому вмісту глюкози та фруктози, хурма живить серцевий м'яз, підтримуючи здоров'я серцево-судинної системи. При цьому не підвищує рівень глюкози у крові. Хоча при діабеті зловживати хурмою не варто (допустима норма – не більше 1 фрукта на день, за відсутності протипоказань).
5. Хурма знижує ймовірність утворення каменів у нирках завдяки високому вмісту магнію. Вона є чудовим тонізуючим засобом, швидко знімає втому, заспокоює нервову систему та підвищує працездатність.
6. Прийом хурми також допомагає при застуді та кашлі. Сік одного стиглого плоду хурми змішати з 4 ст. ложками теплої води та полоскати горло.
А ви любите хурму?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини