Золоті правила догляду за одним з найголовніших органів нашого організму - печінкою та жовчним.
Правильний догляд за печінкою
1. Снідати по можливості до 7 годин ранку, в іншому випадку жовч затримається в організмі на весь день.
2. На перший сніданок можна випити 1/2-1/3 склянки відвару шипшини або просто чашку чаю.
3. Нормальній роботі печінки і жовчовивідних шляхів сприяє багаторазове (дробове) харчування: організм скидає жовч кожні 2 години, але тільки в процесі травлення.
4. Багато їжі не обов'язково - достатньо з'їсти сухарик, горіх, яблуко, родзинки. Така дієта допомагає «дробити» камені і видаляти пісок з жовчовивідної системи.
5. Прохідність і природна форма жовчних проток відновлюються за допомогою так званого сліпого зондування (тюбажу) - проводять його після нічного сну, не встаючи з ліжка. Але напередодні - з другої половини дня необхідно різко обмежити прийом рідини.
2 способи:
- 1 склянка кип'яченого молока змішати з 0,5 л кефіру, додати 1 склянку сироватки від сиру, приготованого напередодні. Випити 2/3-1 склянку цієї суміші. Лягти на 45-60 хв правим боком на грілку. Після чого через 10 хв, а потім через 5-7 хв випити знову таку ж кількість суміші і полежати ще 40 хв. У цей день їсти тільки сир.
- Не встаючи з ліжка, з'їсти 1 дес. ложку меду і запити 1/2 склянки теплої води. Повільно повертаючись, лягти на правий бік і з'їсти ще 1 дес. ложку меду, запивши 1/2 склянки гарячої води. Через 10-12 хв випити 1/2-1 склянку гарячої води. Полежати на правому боці на теплій грілці 50-60 хв.
Всі рухи при цих процедурах повинні бути плавними та обережними. Бажано викликати приємні спогади, позитивні емоції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі