Волоські горіхи покращують показники крові, навіть без зміни раціону харчування.
Користь горіхів
Вчені з Мюнхенського університету представили нові дані досліджень про вплив цього продукту в раціоні на здоров'я.
Кілька років тому вчені з Мюнхенського університету (LMU) довели, що регулярне споживання волоських горіхів знижує рівень "поганого" холестерину (низької щільності) в середньому на 7%. Тепер дослідники зуміли показати, що на цей ефект не впливає зміна раціону: відмовляються люди від жирних продуктів і вуглеводів на користь горіхів чи ні. Детальніше про дослідження повідомляє стаття в журналі Nutrients.
В цьому дослідженні брали участь 200 здорових жінок і чоловіків у віці в середньому 63 років. Учасників розділили на три групи, члени яких кожен день споживали по 43 г волоських горіхів. При цьому в одній з груп учасники скорочували споживання жирів, в іншій - і жирів, і вуглеводів. У контрольній групі випробувані не отримували волоських горіхів.
Результати показали, що 43 г волоських горіхів покращують обмін жирів в організмі і значно знижують рівень небезпечного для судин холестерину. Таким чином, очевидно, що вирішальну роль має саме споживання горіхів, а не поліпшення раціону за рахунок відмови від шкідливих продуктів харчування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою