Раніше було прийнято вважати, що ризик повторного інфаркту пов'язаний саме з фізичним стресом.
Вченим Університету Еморі в США з'ясували, що традиційні тести на стрес, які використовуються для визначення припливу крові до серця, визначають рівень фізичного стресу, але ризик рецидиву виростає також при збільшенні показників психічного стресу. В ході свого дослідження автори визначили, наскільки той самий психологічний стрес впливає на розвиток міокардіальної ішемії. При даній патології приплив крові до серця зменшується. В результаті, серцевий м'яз недоотримує кисню.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курячі яйця призводять до інфарктівВ ході дослідження вчені перевірили понад 300 людей молодого та середнього віку. Було встановлено, що якщо миокардиальная ішемія провокувалась психічним стресом, то ймовірність повторного інфаркту або смерті від хвороб серця збільшилася в два рази, в порівнянні з тими людьми, хто не стикався з психологічним стресом. Доведено, що розвитку ішемії під впливом психологічного стресу більш повно пророкує фактори ризику, ніж сучасні тести.
Поки що було проведено лише одне подібне дослідження за участю щодо молодих добровольців, вже зіткнулися з першими інфарктами. Але воно показує, наскільки важливо оцінювати психологічний стрес і його вплив на роботу серця. Це допоможе лікарям краще визначати ризик рецидиву інфаркту, пише Deccan Herald.