Інсульт молодшає, це факт. Останні два роки спостерігається така тенденція. Інсульт у 30-40 років не викликає подиву.
Схильність до інсульту в молодому віці тісно пов'язана з такими проблемами як аритмія (порушення серцевого ритму) та утворення бляшок у брахіцефальних артеріях. Виявити ці порушення можна при проходженні профілактичних обстежень, диспансеризації. Неврологи радять обов'язково проходити такі перевірки.
Що також важливо – це вчасно виявляти наявні хронічні захворювання та контролювати їх. Йдеться про гіпертонію, цукровий діабет і порушення обміну речовин, хвороби щитоподібної залози та інші ендокринні патології. Їхня наявність підвищує ризик виникнення порушень, що ведуть до розвитку інсульту.
Крім того, для захисту від передчасних інсультів необхідно дотримуватись правильного харчування, не допускати ожиріння, підтримувати необхідний рівень фізичної активності, не курити, мінімізувати споживання алкоголю.
Яким буває інсульт? Інсульт – це порушення кровообігу головного мозку, що веде до загибелі його клітин та підвищує ризик смертельного результату для постраждалої людини. Розрізняють ішемічний та геморагічний інсульти: у першому випадку причиною стає закупорка тромбом мозкової артерії, у другому – розрив судини з подальшим крововиливом у череп та розвитком гіпоксії мозку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою