Найкраще діагностувати хворобу на ранній стадії, щоб встигнути її вилікувати.
серце
Існує цілий ряд непрямих ознак, наявність яких може свідчити про серцево-судинне захворювання, що почалося.
Наявність одного чи навіть кількох із них зовсім не обов'язково говорить про проблеми із серцем, але є достатнім приводом для того, щоб пройти обстеження. Адже всім відомо, що профілактика набагато ефективніша за лікування.
Сухий кашель, особливо у лежачому положенні, може бути ознакою хвороби серця. Особливо, якщо його не усувають препарати, що відхаркують. Занепокоєння, висока стомлюваність, порушення сну – все це може говорити про перебої у роботі серцево-судинної системи.
Високий тиск багаторазово збільшує ризик крововиливу в мозок. Провісником інсульту часто є запаморочення та пульсуючий головний біль. Також варто дослухатися до пульсу. Занадто частий, рідкий або пульс, що збився з ритму - звичайні супутники ішемічної хвороби серця та інших патологій.
Набряки нижніх кінцівок можуть говорити, що серце не встигає перекачувати кров у необхідних обсягах. Про серцеву недостатність може сказати й сильна задишка.
Найтривожніша ознака хвороби серця, що насувається, - це біль у грудях. Вона може бути різної інтенсивності та тривалості, віддавати у різні частини тіла, але суть завжди одна. Якщо вас турбує біль за грудиною (і вже тим більше разом з одним з перерахованих вище симптомів), якнайшвидше здайтеся лікарю. Це справді може врятувати вам життя.
Тому не нехтуйте ознаками і стежте за власним здоров'ям!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Яка їжа стимулює ріст дитини?
Як покращити здоров'я дітей від народження та до 4 років?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою