Як виявилося, не так і безпечний цей безневинний, на перший погляд, напій. А адже холодний чай у спеку - особливо улюблений напій для багатьох. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
В гарячому чаї менше оксалатів
Урологи з Університету Чикаго прийшли до висновку, що в холодному чорному чаї міститься величезна кількість оксалатів - кислих солей, які дуже шкідливі і навіть небезпечні для нирок.
У спеку наш організм особливо схильний зневоднення, тому що ми надмірно потіємо. Поповнюючи рідину за допомогою чаю, ми збільшуємо ризики сечокам'яної хвороби в 2 рази.
Як відомо, ниркові камені бувають декількох різновидів, утворюються в нирках і сечових трубах. Особливо великий ризик сечокам'яної хвороби у чоловіків і жінок після 40 років. Причому чоловіки ризикують більше.
Цікаво, що в гарячому чаї оксалати містяться в значно меншій кількості. Шкідливі для нирок оксалати також є в шоколаді, шпинаті, ревені і горіхах.
На думку американських вчених і лікарів, звичайна негазована вода з скибочкою лимона - ідеальний напій для втамування спраги в спеку. Крім того, лимонна кислота ще й запобігає утворенню ниркових каменів.