Від харчового отруєння ніхто не застрахований. Начебто і термін придатності у продукту не пройшов, але неправильне зберігання зробило з нього неїстівну їжу. Дуже важливо знати і вміти надати допомогу при харчових отруєннях. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Перед тим як ви самі зробите першу допомогу, необхідно викликати швидку, так як можуть бути ускладнення після отруєння, з якими самостійно впоратися не вийде. Наприклад, відновити кишкову мікрофлору.
1. В першу чергу необхідно зробити промивання теплою водою і повторити цю процедуру кілька разів, поки не з'явиться рідина без залишків їжі.
2. Щоб допомогти хворому, при харчовому отруєнні потрібно зробити клізму.
3. Потім дайте хворому активоване вугілля. Його необхідно приймати з розрахунку 1 таблетка на 10 кілограмів ваги. Прийом активованого вугілля необхідно повторювати кожні 3-4 години. Він володіє абсорбуючою дією і здатний швидко вивести всі токсини.
4. Слід відмовитися від важкої їжі, поки не вийдуть всі токсини з організму. При цьому необхідно пити багато рідини, наприклад, воду або слабо заварений чай без цукру, так як організм при отруєнні втрачає велику кількість рідини. Їжте легкі бульйони, каші, пюре, тушковані овочі.
5. Де б ви не знаходилися, перша допомога при харчових отруєннях має на увазі забезпечення спокою людині. Необхідно лягти, щоб голова була повернута на бік, це необхідно для виходу блювотних мас.
6. Дуже важливо не посилювати ситуацію при харчовому отруєнні і не лікувати потерпілого алкоголем, так як такі напої не здатні боротися з інфекцією. Активоване вугілля варто приймати чітко за інструкцією.
Обов'язково, перебуваючи на пікніку, стежте за тим, щоб всі продукти були вимиті, не робіть це в водоймах і річках, там можуть бути різні кишкові палички. Беріть з собою питну воду. Слідкуйте за тим, щоб продукти правильно зберігалися. Як правило, на етикетці завжди написано, як це необхідно робити. Слідкуйте за чистотою своїх руки і не вживайте в їжу продукти, походження яких ви не знаєте. Наприклад, лісові ягоди, гриби і т.д.