Що таке серотонін? Це надзвичайно важливе речовина, яка приймає участь в контролі обміну речовин, стимулює апетит, відповідає за формування кісткової тканини. Від нього залежить ваш емоційний стан та здоров'я кісток. Як підняти рівень серотоніну без ліків? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Дослідження про те, як впливає серотонін на роботу організму, дозволяють виробити нові методики боротьби із захворюваннями кісток, у тому числі з остеопорозом. Також від активності цього гормону залежить психоемоційний стан людини. У людей з його низьким вмістом є всі шанси отримати депресію. Саме тому деякі антидепресанти блокують дії нервових клітин мозку з поглинання серотоніну.
Як підвищити рівень серотоніну за допомогою продуктів?
Правильне харчування надасть мозку всі необхідні для виділення серотоніну компоненти. Насамперед, варто нормалізувати рівень інсуліну, естрогену і інших гормонів. Домогтися цього можна за допомогою правильної дієти. Повноцінне харчування повинно включати:
корисні жири;
білки;
вітаміни групи В;
магній і кальцій (можна додатково приймати вітаміни).
Також потрібно відмовитися від шкідливих звичок, здатних знизити рівень гормону. Якщо мозок отримує необхідні йому речовини з ліків, виробництво серотоніну автоматично знижується, а ви стаєте залежними від стимулюючих засобів.
Щоб лікуватися за допомогою їжі, першим ділом розділіть продукти, що містять складні і прості вуглеводи. Прості вуглеводи можуть підвищити рівень цукру в крові, стимулювати вироблення інсуліну, однак його зміст з часом впаде. До простих вуглеводів належать:
білий рис;
недорогі макарони;
пшеничний хліб;
продукти, що містять цукор, наприклад, цукерки, торти.
Складні вуглеводи будуть засвоюватися поступово, без різких стрибків цукру в крові, що не властиво їх простим аналогам. До складних вуглеводів можна віднести:
хліб із цільних злаків;
бобові (горох, сочевиця);
макарони з твердих сортів пшениці;
овочі;
коричневий рис.
Вам також допоможуть корисні жири, зокрема омега-3 жирні кислоти. Вони позначаються на ступені функціональності гормону в головному мозку. Низький рівень серотоніну свідчить про малий вміст докозагексаєнової кислоти, необхідної конструирующего елемента для мозку. Продукти, багаті омега-3 жирними кислотами:
масло лляного насіння та інших рослинних оліях;
горіхи;
жирні сорти риби (лосось, сьомга), риб’ячий жир.
Темний шоколад містить ресвератрол — речовина, здатна одночасно підвищувати вміст серотоніну, так і ендорфінів. До речі, молочний шоколад містить помітно менше какао, тому не так ефективний. Ви також можете записатися на прийом до дієтолога, який призначить вам коректну програму харчування.