1. Йогурт: пробіотики або "живі культури", які містяться в йогурті, не дають хвороботворним мікробам потрапити в кишечник і шлунково-кишковий тракт.
2. Овес і ячмінь містять бета-глюкан, тип волокна з антимікробними та антиоксидантними властивостями – більш потужними, ніж ехінацея, стверджують норвезькі вчені. Медики рекомендують скласти свій раціон таким чином, щоб один з прийомів їжі повністю складався з зернових.
3. Часник – відомий природний імуностимулятор. Він містить активний інгредієнт аліцин, який допомагає боротися з інфекціями і бактеріями. Крім того, інші дослідження доводять, що у людей, які вживають як мінімум шість зубчиків часнику в тиждень, ризик розвитку раку шлунка і раку прямої і товстої кишок на 30 відсотків менше, ніж у тих, хто не вживає цей корисний продукт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому воду не можна кип'ятити двічі: розказують лікарі4. Морепродукти: омари, устриці, лобстери, краби і двостулкові молюски містять селен, який бере участь у виробництві цитокіну – білка, який виводить віруси грипу з організму.
5. Курячий бульйон. Всім нам відомо ще від наших бабусь, що найкращими ліками від застуди є курячий бульйон. Однак мало хто знає, що він здатний не тільки прискорити процес одужання, але і запобігти застуді.
6. Гриби. Сучасні дослідження показують, що гриби збільшують виробництво і активність білих кров’яних клітин, роблячи їх більш агресивними. Це говорить про те, що організм активно бореться з бактеріями і вірусами.