1. Яловичина.М'ясо яловичини займає першість по вмісту та засвоєнню заліза.
Донедавна на першому місці була печінка. Але цей продукт є "фільтром" організму тому лікарі не рекомендують вживання печінки при анемії.
2. Телятина, свининаЩоб залізо добре засвоювалось треба їсти м'ясо з овочами.
3. Буряк.Денна норма 100 - 150 гр. вареного буряка або 30 грамів свіжого соку. Споживанням має бути тривалим - не менше трьох місяців.
4. Гранат, журавлина.На день 100 - 150 гр. свіжого соку з гранату. Пити тричі на день за 30 хв. перед їжею. З журавлини корисні компоти та узвари. Вживати 2-3 місяця.
5. Зелень, овочіЗбільшують засвоюваність заліза. На залізо багаті помідори, картопля печена зі шкіркою, ріпчаста цибуля, гарбуз, зелені овочі, гірчиця, зелень петрушки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як захворювання залежать від групи крові6. ЯблукаЩодня потрібно вживати не менше ніж 5-6 шт. яблук, червоних сортів в день.
7. ГоріхиДля отримання хорошого ефекту потрібно з'їдати 100 г волоських горіхів з медом. Це денна норма, її потрібно розділити на 3-4 прийоми.
8. МоркваКорисно їсти салат з моркви зі сметаною. Краще пити свіжий сік, денна норма
100-150 мл. до їжі.
9. Настій шипшиниГотують в термосі й залишають настоюватися на ніч. З розрахунку дві столові ложки сушених ягід шипшини на склянку окропу. Пити по 0,5-1 склянки на день.
10. Пшенична та гречана крупаДля кращого засвоєння заліза крупи треба розмолоти або замочити. Краще вживати з вершковим маслом.
Продукти, що підвищують гемоглобін не можна поєднувати з молоком, чаєм або кавою.
Ці продукти скорочують засвоєння заліза. Тому пити ці напої треба за 30-40 хв. після їжі