М'яз діафрагми, хоч і займає небагато місця, але грає істотну роль у функціонуванні тіла: в диханні з використанням максимального об'єму легенів, формуванні постави, кровопостачанні органів, правильній роботі органів малого таза, а також шийного відділу і трійчастого нерва. Діафрагма впливає на роботу кровоносної та лімфатичної систем. Вона контролює роботу всього організму.
У дитинстві, коли ми бігаємо, стрибаємо, кричимо, співаємо, діафрагма отримує різноманітне навантаження і відмінно функціонує. Але з віком спосіб життя стає все менш рухливим, а ми - стриманішими в прояві емоцій. Тонус діафрагми знижується. У дорослої людини нормальний діапазон її зміщення (до 12-15 сантиметрів) зазвичай знижений вдвічі або навіть більше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому взимку потрібно носити сонцезахисні окуляриДіафрагма - це просто м'яз, над тонусом якого можна працювати. Ось пара нескладних вправ.
1. Увага на живітПокладіть одну руку на груди, а іншу на живіт і дихайте максимально глибоко так, щоб на вдиху живіт надувався, а грудна клітка не змінювала свого становища. Зробіть від 10 до 20 вдихів. Якщо ви звикли дихати тільки грудьми, спочатку буде складно не зміщувати грудну клітку, але ця навичка виробляється досить швидко - як тільки ви добре відчуєте діафрагму.
2. Увага на грудиЗробіть глибокий вдих грудьми так, щоб живіт повністю здувся. На видиху ще сильніше стисніть живіт і зробіть знову вдих, підтягуючи м'язи живота до хребта. На наступному видиху розслабтеся. Повторіть 10 разів.
З додаткових бонусів розвитку діафрагми ви отримаєте сильний голос, який додасть вам куди більш впевнений вигляд і підвищить самооцінку.