Іноді позіхання може стати попереджувальною ознакою небезпечних патологій.
Небезпечні причини частого позіхання
Не слід ігнорувати позіхання, якщо вона неодноразово виникає протягом дня поза всяким зв'язком з недосипанням. Занадто часте позіхання може виникати через патологічні процеси в головному мозку, наприклад, через інсульт або пухлину.
Одна з небезпечних причин почастішання позіхання – це порушення мозкового кровообігу аж до розвитку інсульту. Іноді позіхання виникає напередодні інсульту, коли гострої події ще не сталося.
Також часте позіхання може «говорити» про зниження тиску та уповільнення серцевого ритму, що виникають у зв'язку з несприятливими змінами в системі серця та судин. Якщо разом із позіханням виникають проблеми з диханням (воно стає поверхневим, неглибоким) порушення ходи, болі в грудях і нудота, потрібно обов'язково звернутися до лікаря.
Ще одна можлива причина постійного позіхання – печінкова недостатність. Захворювання печінки часто йдуть пліч-о-пліч з гормональним дисбалансом і сильною втомою. З ними бувають пов'язані механізми позіхання. Коли разом з нею у людини виникають втрата апетиту, нудота, набряклість – буде не зайвим обстежити печінку.
Інші фактори частого бажання позіхати - стрес і тривожність, невроз депресія, перевтома, апное, розсіяний склероз.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен