Хрін, як і гірчиця, досить часто використовується як гостра приправа. Корінь рослини має різкий і гострий запах, на смак він спочатку солодкуватий, а потім пекучий. За смакові якості, а також лікувальні та корисні властивості хрін шанувався людьми з давніх пір.
Наші предки вживали його для профілактики і лікування багатьох захворювань, додавали в маринади, соління і гострі соуси. Навесні, насичений вітамінами і мінералами хрін допомагав уникнути авітамінозу, так само його вживали як зовнішній засіб — замість гірчичників, а також як відбілювач для шкіри, засіб, який загоює рани і знезаражує.
Користь хрону так само і в тому, що він здатний викликати апетит і піднімати тонус, активізуючи життєву силу і енергію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Народні засоби які заспокоять ваші нервиНайбільшу користь приносять ефірні олії, що містяться в хроні. Все пояснюється тим, що ці масла мають антисептичні властивості. Крім того, завдяки наявності фітонцидів у хріну є здатність надавати протидії бактеріям. Хрін виділяє леткі речовини, які є природними рослинними антибіотиками, здатними добре справлятися з багатьма шкідливими мікробами. Завдяки цим властивостям хрін можна застосовувати як засіб, що охороняє від різних хвороб інфекційного характеру. Не дарма хрін використовується при лікуванні респіраторних захворювань.
Хрін багатий на вітаміни С, РР і групи В. Доведено, що вміст вітаміну С в хроні вище, ніж у лимонах. Також хрін є джерелом таких потрібних людині мікроелементів як сірка, натрій, калій, фосфор, залізо і багато інших. Є в ньому і смолисті речовини, клітковина, а також вуглеводи, азотисті речовини, деяка кількість жирів, цукру і крохмалю. У листі хрону також міститься каротин.