Наявність в коренеплодах різних вітамінів (групи В, РР тощо), бетаїну, мінеральних речовин, біофлавоноідів наділяють буряк корисними властивостями, забезпечуючи йому загальнозміцнюючу дію, а також він поліпшує травлення і обмін речовин.
Буряк є хорошим джерелом вітаміну С, міді і фосфору. З її допомогою можна очистити організм від токсинів. Прийом в їжу буряка запобігає появі або зростанню злоякісних пухлин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим корисний для вашого організму хрінТакож червоний буряк багатий залізом, за цим показником він знаходиться на другому місці після часнику. Це надає йому кровотворні властивості. Його часто рекомендують при різного ступеня анемії і стані, пов'язаним із зниженою міцністю стінок кровоносних судин. За змістом йоду тільки морська капуста випереджає його. Збагачуючи організм самими різними корисними речовинами, червоний буряк корисний всім, крім того, він має антиоксидантну властивість. Жінкам буряк допомагає легше переносити критичні дні, а у чоловіків стимулює як м'язову, так і статеву активність, дітям корисний для лікування алергічних реакцій.
Сік червоного буряка допомагає в лікуванні хвороб щитовидної залози, також він допомагає відновити мікрофлору кишечника, перешкоджає утворенню тромбів і підвищує імунітет. На жаль, п'ють буряковий сік досить рідко через його несмачність. Проте його можна перемішувати з іншими соками для додання смаку.