Але важливо не просто спати певну кількість часу - тільки якісний сон є основним компонентом хорошого здоров'я. Якщо ви завжди встаєте вночі в туалет або спите не більше двох годин поспіль, швидше за все, ви недосипаєте.
Дотримуйтеся режиму снуПотреби в кількості сну у всіх різні. Доктор Натаніель Уотсон, член Американської академії медицини сну, каже, що більшість людей не здатні визначити, яка кількість сну необхідно саме їм. Для цього протягом 2-3 тижнів треба лягати спати, як тільки ви відчуєте себе втомленими, і самостійно прокидатися в першій половині дня (якщо ви в принципі можете заснути, щоб почати цей експеримент). До кінця цього періоду ви зможете оцінити кількість сну, яка необхідна вам, щоб виспатися.
Важливо дотримуватися цього графіка, що саме по собі важко, як зізнаються багато людей. Але якщо ви все ж проявите послідовність, ваш цикл сну і неспання зміцниться. Якщо ви не можете заснути протягом 15 хвилин, встаньте і займіться чимось розслаблюючим, а потім поверніться в ліжко, коли відчуєте втому.
Забудьте про кнопку повтору будильникаЯк приємно натиснути кнопку повтору будильника і перевернутися, щоб зловити кілька додаткових хвилин сну. Але користі від цього ніякої. Сон між сигналами будильника - дуже поганої якості. Ви прокидаєтесь і хочете спати ще сильніше, тому що перериваєте фазу швидкого сну. Замість цього встановіть будильник на більш пізній час - і більше його не перекладайте.
Рахуйте: 4-7-8Відкрив цей метод лікар і вчений з Гарварда Ендрю Вейл.
Зробіть спокійний вдих через ніс, рахуючи до чотирьох.
Затримайте дихання, рахуючи до семи.
Видихніть повітря через рот на рахунок вісім з свистячим звуком.
Повторіть цикл ще три рази.
Згідно Вейлу, метод 4-7-8 є ефективним в силу того, що забезпечує більш інтенсивний, ніж при нормальному диханні, приплив кисню до парасимпатичної нервової системи, яка піддається надмірної стимуляції під час стресу.
Якщо вам здається, що це занадто складно, спробуйте просто рахувати. І не забудьте про овечок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як худнути уві сні: 8 правилВимкніть електронні гаджетиЯкщо ви звикли грати перед сном на телефоні або планшеті, це може бути однією з причин того, чому вам важко заснути. Електронні гаджети - комп'ютери, мобільні телефони, планшети і т. д. - випромінюють синє світло, який запобігає виробництву "нічного" гормону мелатоніну. Якщо певна кількість синього світла потрапляє в очі, це змушує шишковидну залозу припинити вироблення мелатоніну.
Читання друкованої книги перед сном - добре.
Читання книги на планшеті перед сном - погано.