1. Щоб «стравити» енергію, вироблену в результаті спалаху гніву, можна побігати, покричати, навіть побити посуд. Проблеми, пов'язаної з почуттям провини, це не вирішить, але вбереже ваш організм від чергового руйнівного удару.
2. Гнів супроводжується м'язовою напругою. Зніміть її! Уявним поглядом пройдіться по всьому тілу, відстежуючи, щоб кожен м'яз розслабився. Також необхідно зняти напругу з губ, щелеп, лоба, навколо очей. Якщо тіло розслаблене, емоції переживати просто нічим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 речей які гальмують ваш розвиток3. Займіться дихальною гімнастикою. Звичайне глибоке дихання має чарівну силу: воно змушує м'язи тіла розслаблятися. При диханні відстежуйте, як спочатку наповнюється низ легенів, потім - середина, і, нарешті, піднімаються ключиці.
4. Метод «саморефлексії». Потрібно внутрішньо відповісти на питання: що я сама собі не можу дозволити? Після того як заборони виявлені, треба зрозуміти, чи готові ви їх зняти. Наприклад, якщо ви все життя забороняєте собі бурхливо радіти життю, можливо, пора спробувати. Таким чином ви перестанете дратуватися з приводу людей, які шумлять і веселяться, - адже те, що дозволено собі, дозволено і оточуючим.
5. Цікаво також дослідити себе на предмет «моїх» і «не моїх» рішень. У всіх нас є ряд непохитних принципів. А хто встановив ці догмати? Наприклад, людина впевнена, що вона добра. Але на питання «Навіщо треба бути добрим?» Відповісти не може. Значить, це рішення не його, а його вихователя. Можливо, краще визнати власну природну злостивість і усвідомлено взяти її під контроль.