Кожна людина володіє своєю зоною особистого комфорту. Вже з назви випливає, що її порушення змусить тебе почувати себе некомфортно - як в моральному, так і в фізичному плані. Як захиститись від вторгнень? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Попросіть інших поважати ваш простір
1. Мимовільне вторгнення. Багато людей порушують твою зону комфорту не зі своєї вини. Наприклад, в забитому вагоні метро. Вторгнення на особисту територію дратує, навіть якщо ти розумієш, що воно неминуче. Саме тому в громадському транспорті так часто спалахують скандали. Якщо відсунутися від попутників не можна, уяви, що твою шкіру захищає прозора, але дуже міцна оболонка.
2. Провокація. Деякі люди вторгаються в твою особисту зону спеціально - щоб збити тебе з пантелику і змусити прийняти певне рішення. Якщо підозрілий суб'єкт або знайомий чоловік підійшов до тебе занадто близько, постав між вами якусь перешкоду. Наприклад, стань так, щоб вас поділяв стіл або візьми в руки папку з паперами. Ти відразу відчуєш себе впевненіше.
3. Неусвідомлене вторгнення. Розміри особистого простору у всіх різні. Це залежить і від особистості людини, і від його сімейних традицій і навіть від національності! Можливо, твій співрозмовник намагається підійти ближче, так як його особиста зона комфорту дуже мала. Просто спокійно скажи йому, що тобі некомфортно розмовляти на такій близькій відстані.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як батькам виховати справжнього чоловіка?
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму