Кожна людина володіє своєю зоною особистого комфорту. Вже з назви випливає, що її порушення змусить тебе почувати себе некомфортно - як в моральному, так і в фізичному плані. Як захиститись від вторгнень? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Попросіть інших поважати ваш простір
1. Мимовільне вторгнення. Багато людей порушують твою зону комфорту не зі своєї вини. Наприклад, в забитому вагоні метро. Вторгнення на особисту територію дратує, навіть якщо ти розумієш, що воно неминуче. Саме тому в громадському транспорті так часто спалахують скандали. Якщо відсунутися від попутників не можна, уяви, що твою шкіру захищає прозора, але дуже міцна оболонка.
2. Провокація. Деякі люди вторгаються в твою особисту зону спеціально - щоб збити тебе з пантелику і змусити прийняти певне рішення. Якщо підозрілий суб'єкт або знайомий чоловік підійшов до тебе занадто близько, постав між вами якусь перешкоду. Наприклад, стань так, щоб вас поділяв стіл або візьми в руки папку з паперами. Ти відразу відчуєш себе впевненіше.
3. Неусвідомлене вторгнення. Розміри особистого простору у всіх різні. Це залежить і від особистості людини, і від його сімейних традицій і навіть від національності! Можливо, твій співрозмовник намагається підійти ближче, так як його особиста зона комфорту дуже мала. Просто спокійно скажи йому, що тобі некомфортно розмовляти на такій близькій відстані.