Кажуть, що перфекціонізм - це не дуже добре. Що прагнення до досконалості в усьому призводить до сварок з оточуючими і повного краху в справах. Правда, перфекціоністів прийнято не лаяти, а жаліти, мовляв, вони, бідненькі, не винні в тому, що в дитинстві отримали важку психологічну травму і стали такими, як стали.
Ми вам доведемо, що перфекціонізм - це не найгірший діагноз. До того ж, можливо, він - не ваш діагноз ...
Ознаки, що у вас НЕ перфекціонізм Ознака 1
Відточування майстерностіВи прагнете стати суперпрофі, тому-то і перевіряєте вже виконану роботу і намагаєтеся її весь час поліпшити. Навколишні лаються, нервують, сваряться з вами, обзиваючи вас перфекціоністкою. Ох, якби вони бачили вас у побуті! Вони б напевно змінили свою думку. Тому що дуже складно вважати перфекціоністом людину, у якої в раковині гора немитого посуду, а в кімнаті - неприбрана позавчора ліжко. Якщо ви прагнете до досконалості тільки в одній сфері життя - на роботі, у вихованні дитини або у веденні домашнього господарства, - ви, швидше за все, не перфекціоніст.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Співбесіда: як отримати бажану роботу Ознака 2
Відчуття власної винятковостіЯкщо при занятті чимось вас найбільше хвилює, який ефект справить ваша особистість і чи будуть вами захоплюватися оточуючі, то ви - точно не перфекционістка. Зосередженість на власних інтересах, ігнорування інтересів оточуючих і потреба постійно перебувати в центрі уваги - це властивість нарцисів.
Ознака 3
Страх і нічого крім страхуВи до блиску начищуєте дверні ручки і кип'ятите вилку, що впала на підлогу? Можливо, сторонні приймають вас за фанатичну господиню з явними ознаками перфекціонізму, але на ділі все набагато сумніше. Адже ваша маніакальна пристрасть до порядку - зворотна сторона фобії. Ви просто до жаху боїтеся мікробів, бактерій і іншої живності, через яку можете захворіти. Ваш діагноз звучить красиво і довго: обсесивно-компульсивний розлад, скорочено - ДКР.