Відкриваючи двері в офіс рекрутингового агенства, подумки скажи: "Ви всі мені подобаєтесь", посміхнися і розправ плечі. Це перший крок до успішної співбесіди. На інтерв'ю краще приїхати на 10-15 хвилин раніше. Якщо ж стався форс-мажор - передзвони, поясни ситуацію і скажи, на скільки ти затримуєшся.
Увійшовши до кімнати, не сідай, поки тобі не запропонують це зробити. Сівши, тримай спину прямо, не схрещуй руки на грудях. Відповідаючи на питання на співбесіді, старайся говорити спокійно, уникай слів-паразитів.
"Розкажіть про себе". Краще не переказувати резюме, а скласти живу розповідь про свої професійні досягнення та плани на майбутнє, згадавши чому б ти хотіла працювати саме в цій компанії.
"Чому ти пішла з минулого місця роботи?" Відповідай красиву правду: не влаштовував рівень зарплати, не було перспектив для зростання. А ось розповідати про самодурство екс-шефа абсолютно ні до чого: подібні одкровення будуть зараховані як "мінус" перечекайте всього. І не гарантують успішної співбесіди.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Соціальні мережі: 6 ознак того, що ви від них залежні"Чому ви хочете працювати саме у нас?" "Які ваші плани на найближчий рік (5-10 років)?" Відповідай в тому ж ключі, який чекає від тебе роботодавець. Ти йдеш влаштовуватися в рекламне агенство? Тоді скажи, що в даній сфері тебе приваблює реалізувати свій творчий потенціал, що любиш працювати з людьми, тому нова робота, яку вони пропонують, так зацікавила. А ось працівникам, скажімо, банківської сфери переважніше зробити акцент на своїх якостях аналітика і стратега.
"Розкажіть про свої слабкі сторони" Нехай це питання не ставить тебе в глухий кут. Це якраз той випадок, коли недоліки можна подати як гідності. Наприклад, скажи: "Я дуже прискіплива до деталей": за таким чином ти скажеш про власну уважність.
Питання про заробітну плату варто піднімати не раніше ніж тебе про це спитають. Швидше за все, рекрут сам попросить тебе назвати суму. Логіка работадателя проста: а раптом ти запитів менше, ніж він збирається тобі запропонувати? Якщо є можливість, постарайся зарані уточнити рівень зарплат в цікавлячій тебе компанії (наприклад, через знайомих). У кожному разі, попередньо дізнайся, як оцінюється аналогічна посада на ринку праці. Фахівці радять називати суму трохи вище тієї, на яку ти збираєшся погодитися (щоб був "простір" для торгу).